۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۶
وزیر ارتباطات خبر داد؛

برنامه‌ریزی برای آینده تلفن همراه

دلایل راه‌اندازی اپراتور مجازی
ایتنا- واعظی: اگر طرح اپراتور مجازی به درستی طراحی و نظارت شود، هم اپراتورمیزبان هم اپراتور مجازی و در نهایت مصرف کننده از آن سود می‌برند.
برنامه‌ریزی برای آینده تلفن همراه


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی برای آینده تلفن همراه در کشور به عنوان یکی از استراتژی‌های مهم وزارتخانه متبوع خود نام برد و بر نوآوری در ارائه خدمات این بخش، تاکید کرد.


به گزارش ایتنا از مهر، محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب، برنامه‌ریزی برای آینده تلفن همراه در هر كشوری را از استراتژی‌های مهم حوزه ارتباطات برشمرد و گفت: لزوم شكل‌گیری فضای رقابتی، نوآوری، بومی‌سازی خدمات و فناوری‌های كشورهای پیشرفته، تقاضای رو به رشد كاربران نهایی و بنگاه‌ها برای دریافت خدمات نوین و نیز اشباع اولیه بازار اپراتوری موبایل سبب شد تا ورود اپراتورهای جدید در كشور بیشتر احساس شود.

وی ادامه داد: از آنجایی که راه‌اندازی اپراتورهای جدید تلفن همراه دارای هزینه‌های كلان زیرساختی برای احداث شبكه سراسری در كشور است و در حال حاضر احتمالا به صرفه نیست، تصمیم به راه‌اندازی اپراتور مجازی گرفتیم.

وزیر ارتباطات گفت: اپراتورهای مجازی آن دسته از متقاضیان خدمات مخابراتی هستند كه از ظرفیت خالی سه اپراتور موجود و فعال كشور، طبق قرارداد امكانات دسترسی شبكه دریافت می‌كنند و بجای توسعه زیرساخت‌های شبكه، برطراحی یا بومی‌سازی خدمات جدید، شیوه‌های بدیع بازارسازی و بازاریابی، نوع و كیفیت ارائه خدمات متمرکز می‌شوند.

واعظی، ورود اپراتورهای مجازی در بازار موبایل کشور را موجب بهینه‌سازی شاخص‌های بهره برداری از شبكه موجود و همكاری‌های راهبردی جدید با اپراتورهای میزبان عنوان و خاطرنشان کرد: همچنین فضای رقابتی حاصل از این طرح، سبب نوآوری و تنوع در ارائه خدمات و بسته‌ها، افزایش سطح پوشش، تعادل تعرفه‌ها و بالا رفتن قدرت انتخاب برای مشتركان می‌شود.

وزیر ارتباطات در مورد نحوه اجرایی شدن طرح اپراتور مجازی موبایل نیز گفت: هم‌اكنون در حال ارزیابی متقاضیان هستیم و برای آنها كه شرایط را دارند موافقت اصولی ارائه می‌کنیم؛ دارندگان موافقت اصولی نیز شش ماه فرصت دارند تا با اپراتورهای موبایل به توافق برسند و پس از توافق، پروانه بهره‌برداری و شروع كار صادر می‌شود.
کد مطلب: 38070
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام