۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۱
رئیس اتحادیه فناوران رایانه خبر داد

فروش کارت‌های گارانتی 1000 تومانی تقلبی در بازار

ایتنا- مالیات بر ارزش افزوده موجب شده که و‌ارد‌کنندگان، کالا را از طریق گمرک وارد نکنند.
فروش کارت‌های گارانتی 1000 تومانی تقلبی در بازار


کارت‌های گارانتی تقلبی نصب شده روی کالاهای IT با قیمت‌های ناچیز ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، بازار محصولات تقلبی و قاچاق این حوزه را رونق داده و واردکنندگان قاچاق و برخی فروشندگان برای فروش کالاهای تقلبی خود به این حربه متوسل می‌شوند. در این زمینه رئیس اتحادیه فناوران رایانه از ساماندهی خدمات پس از فروش کالاهای IT و ماشین‌های اداری توسط اتحادیه فناوران رایانه خبر داد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، سیدمهدی میرمهدی اظهار کرد: حدود چهار سال پیش آئین‌نامه‌ای را درمورد ساماندهی فروش کالاها و گارانتی محصولات IT و ماشین‌های اداری به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان ارسال کردیم و جلسه‌ای در این زمینه در روز ۱۷ مرداد‌ماه با بخش مربوطه این سازمان برگزار شد و تصور می‌کنم بتوانیم از ابتدای مهرماه این کار را آغاز کنیم.

فروش کارت‌های گارانتی ۱۰۰۰ تومانی!
وی گفت: متاسفانه شاهدیم بعضی از کارت‌های گارانتی با قیمت‌های بسیار ناچیز و حتی ۱۰۰۰ تومان نیز در بازار به فروش می‌رسند و این موضوع معضلی است که سال‌ها با آن مواجهیم و با اجرایی شدن این آئین‌نامه جلوی این قبیل تخلفات گرفته می‌شود.

وی تاکید کرد: ما به واردکنندگان و کسانی که صلاحیت دارند مجوز می‌دهیم که بتوانند از سازمان حمایت مجوز خدمات پس از فروش را دریافت کنند، چون طبق قانون، این وظیفه به عهده سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است و واردکنندگان پس از تائید این سازمان می‌توانند از امور اصناف و بازرگانان مجوز نمایندگی رسمی آن کالا را دریافت کنند.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه ادامه داد: تا به حال حدود ۱۹۰ نفر به اتحادیه درخواست‌های خود را ارسال کردند که بررسی‌های لازم در این زمینه در حال انجام است.

دلایل اصلی قاچاق در کالاهای IT
میرمهدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود دلایل اصلی قاچاق در این حوزه را ارتباط کمرنگ گمرک با اتحادیه فناوران رایانه عنوان کرد.

وی موضوع بعدی را بحث مالیات بر ارزش افزوده دانست و گفت: مالیات بر ارزش افزوده موجب شده که و‌ارد‌کنندگان، کالا را از طریق گمرک وارد نکنند تا مجبور به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نشوند.
کد مطلب: 38065
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است