۰
plusresetminus
شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۳

خدمات اسناد گوگل به روز شد

ایتنا- در نسخه اندرویدی خدمات اسناد گوگل انتقال میان نرم‌افزار پردازش لغات و مرورگر وب ساده‌تر شده تا زمان کمتری برای این کار صرف شود.
خدمات اسناد گوگل به روز شد


شرکت گوگل خدمات اسناد خود یا Google Docs را به روز کرده تا بتواند بهتر با رقبای بزرگش رقابت کند.


به گزارش ایتنا از فارس، از جمله مهم‌ترین این تغییرات می‌توان به قابلیت مشاهده ساده‌تر تحولات ایجاد شده در یک سند اشاره کرد.

ابزار جالب دیگر برای تایپ ساده‌تر به کار می‌رود که وارد کردن کلمات و جملات را با استفاده از صوت افراد ممکن می‌کند.

گوگل امیدوار است با نزدیک شدن به زمان بازگشایی مدارس در بسیاری از نقاط جهان خدمات یاد شده با استقبال دانش آموزان و دانشجویان مواجه شود.

در این نسخه ابزار جستجوی جدیدی در نظر گرفته شده که به کاربران امکان می‌دهد تا مطلبی را در خدمات جستجوی گوگل بیابند و جزئیات یاد شده را به هر سندی اضافه کنند.

افرادی که از خدمات اسناد گوگل در مرورگر کروم استفاده می‌کنند می‌توانند سرویس voice typing را مورد استفاده قرار داده و برای تایپ مطالب از صحبت کردن به جای نوشتن بهره بگیرند.

البته برای این کار باید قابلیت Voice typing در منوی ابزار در مرورگر کروم فعال شود. سپس کاربر باید در صفحه کلید گوشی بر روی آیفون میکروفون ضربه بزند. قابلیت تایپ صوتی از بیش از ۴۰ زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند.

نکته دیگر اینکه فرم‌های تازه‌ای به خدمات اسناد گوگل اضافه شده که افزودن فایل‌های GIF، ویدیو، تصاویر و ... را به اسناد مختلف و حتی پرسشنامه‌های آنلاین ممکن می‌کند.

برای طراحی محتوای مختلف مانند رزومه، گزارش، نمایه شخصی و ... هم فرم‌های اماده جدیدی در سرویس اسناد گوگل آماده شده است.
کد مطلب: 37958
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام