۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۸

شکایت ده‌ها شرکت آمریکایی و اروپایی از گوگل در هند

ایتنا- ۳۰ شرکت شاکی از گوگل در زمینه‌های مختلفی همچون خدمات جستجو، شبکه‌های اجتماعی، خدمات مسافرات، تامین محتوا و ..فعال هستند.
شکایت ده‌ها شرکت آمریکایی و اروپایی از گوگل در هند


Flipkart، فیس‌بوک، واحد نقشه نوکیا، MakeMy-Trip.com و چندین شرکت دیگر شکایاتی را به علت رفتار غیررقابتی گوگل و انحصارطلبی تجاری آن در هند تقدیم دادگاه کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس، رگولاتوری هند مدتی است در حال بررسی و کنترل اقدامات و روش‌های کسب و کار گوگل است تا مشخص شود آیا این شرکت از تسلط خود بر بازار هند برای کنار زدن رقبا سوءاستفاده کرده است یا خیر.

رگولاتوری هند از شرکت‌های رقیب گوگل خواسته تا اطلاعات و شکایات احتمالی خود را در این زمینه ارائه دهند و بر اساس پاسخ‌های ۳۰ شرکت رسیدگی به این موضوع با جدیت بیشتری در جریان است.

رگولاتوری هند در هفته گذشته گوگل را به سؤاستفاده از تسلط بر بازار جستجوی اینترنتی متهم کرد و مدعی شد که این شرکت خدمات وابسته به خود را همیشه در ابتدای نتایج ارائه شده قرار می‌دهد و خدمات رقیب حتی با کیفیت بهتر در سطوح پایین‌تر قرار می‌گیرند.

گوگل تا ده روز دیگر فرصت دارد به اتهامات مطرح شده در هند پاسخ دهد و یک هفته بعد نیز باید نماینده خود را برای پاسخگویی به محل برگزاری جلسه یک کمیسیون هفت نفره ارسال نماید.

در صورت محکومیت گوگل در این کمیته، بزرگترین موتور جستجوی جهان به پرداخت جریمه‌ای که ممکن است تا ده درصد از درامد این شرکت را در بربگیرد، محکوم می‌شود.

کل عایدی گوگل در سال ۲۰۱۴ برابر با ۶۶ میلیارد دلار و درآمد خالص آن حدود ۱۴ میلیارد دلار برآورد شده است.
کد مطلب: 37918
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است