۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰

سونی نخستین پهپاد مخصوص کاربران سازمانی را تولید کرد

ایتنا - پهپاد سونی می‌تواند اشیا مختلف را تا وزن 7 کیلوگرم از زمین بلند که به مدت دو ساعت با سرعت 106 مایل بر ثانیه به پرواز درآید.
سونی نخستین پهپاد مخصوص کاربران سازمانی را تولید کرد


پهپاد Aerosense که هم‌اکنون نمونه اولیه آن ساخته شده است، به صورت اختصاصی توسط کاربران سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم‌اکنون نخستین پرواز خود را با موفقیت به انجام رسانده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، سونی با همکاری شرکت ZMP تصاویر ویدیویی جدیدی روی سایت یوتیوب منتشر کرد که نشان می‌دهد برای نخستین بار یک پهپاد را برای سازمان‌ها به تولید رسانده است.

این طور که روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد، پهپاد سونی می‌تواند اشیاء مختلف را تا وزن ۷ کیلوگرم از زمین بلند کند و به مدت دو ساعت با سرعت ۱۰۶ مایل بر ثانیه به پرواز درآید.

سونی و شرکت ژاپنی روبوتیک ZMP با انتشار بیانیه مشترک توضیح دادند که بر اساس آخرین همکاری‌های خود موفق به ساخت پهپاد مخصوص سازمان‌ها شده‌اند.

 

این دو شرکت پهپاد Aerosense را به گونه‌ای تولید کردند که مدیران سازمان به کمک دوربین‌های هوشمند نصب شده در آن می‌توانند کل مجموعه را زیر نظر بگیرند و داده‌های به دست آمده را از طریق فناوری ماشین‌های پرنده بدون سرنشین (UAV) مبتنی بر فضای پردازش ابری مدیریت کنند.

شرکت سونی دوربین‌ها و حسگرهای هوشمند این پهپاد را ارایه داده است و در مقابل شبکه ارتباطی و سیستم روبوتیک آن در شرکت ZMP تولید شده است تا در نهایت نخستین پهپاد اختصاصی برای سازمان‌ها ارائه شود.

اگرچه طی چند سال اخیر پهپادها با اهداف مختلف گسترش یافته‌اند و در زمینه‌های گوناگون به کار گرفته می‌شوند، ولی این نخستین باری است که یک پهپاد به صورت اختصاصی برای سازمان‌ها به پرواز درمی‌آید.
 
کد مطلب: 37890
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر