۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۸

دستکاری تنظیمات امنیتی اپل توسط گوگل برای نمایش اجباری تبلیغات

ایتنا- گوگل قبلا هم مخفیانه تنظیمات امنیتی و حریم شخصی اپل را در زمان استفاده کاربران از مرورگر خود در آیفون دستکاری کرده بود.
دستکاری تنظیمات امنیتی اپل توسط گوگل برای نمایش اجباری تبلیغات


گوگل به توسعه دهندگان iOS امکان داده تا تنظیمات امنیتی جدید iOS 9 را از کار بیندازند تا نمایش تبلیغات این شرکت بر روی گوشی‌های آیفون کماکان امکان‌پذیر باشد.


به گزارش ایتنا از فارس، سیستم‌عامل تازه اپل از قابلیتی موسوم به Application Transport Security برخوردار است که مشابه با استاندارد HTTPS برای app هاست. Application Transport Security به طور پیش‌فرض بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های اپل فعال شده است.

گوگل می‌گوید برنامه‌های همراهی که با Application Transport Security سازگاری نداشته باشند برای اجرا دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند ارتباطات لازم را برقرار کنند.

لذا این شرکت نحوه دور زدن این قابلیت را تشریح کرده تا برقراری ارتباط با سرورهای تبلیغاتی این شرکت و نمایش اگهی در محیط برنامه‌های همراه آیفون کماکان ممکن باشد.

گوگل قبلا هم مخفیانه تنظیمات امنیتی و حریم شخصی اپل را در زمان استفاده کاربران از مرورگر خود در آیفون دستکاری کرده بود و به همین علت از سوی کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا جریمه شده بود.

البته این بار گوگل تخلفی مرتکب نشده که قابل پیگرد قضایی باشد، اما بی توجهی آن به امنیت کاربران به خاطر کسب درآمد بیشتر تبلیغاتی مورد انتقاد قرار گرفته است.
کد مطلب: 37880
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام