۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۶

نگاه اینتل به افق‌های نوین کاری

ایتنا- مدیر شرکت اینتل در سخنان خود اظهار کرد که این شرکت باید در تمامی زمینه‌ها مشغول به فعالیت باشد و محصولات این شرکت باید در هر مکان و هر پیشه‌ای وجود داشته باشند.
نگاه اینتل به افق‌های نوین کاری


مدیر شرکت اینتل در سخنان خود اظهار کرد که این شرکت باید در تمامی زمینه‌ها مشغول به فعالیت باشد و محصولات این شرکت باید در هر مکان و هر پیشه‌ای وجود داشته باشند.


به گزارش ایتنا از رایورز از وب‌سایت engadget، مدیر شرکت اینتل در نشست توسعه‌دهندگان سخنان بسیار جالبی را درباره اهداف آینده این کمپانی بزرگ به زبان آورد. در این نشست، برایان کرانیچ، مدیر ارشد اجرایی این شرکت به‌وضوح اعلام کرد که اینتل قصد دارد تا ساختارهای فعلی را متحول کرده و برای مواردی به غیر از پردازنده نیز شناخته شود.

این اقدام کرانیچ را می‌توان اقدامی هوشمندانه دانست زیرا بازار کامپیوترهای خانگی در حال سقوط است و به نظر نمی‌رسد که در این بازار شاهد رشد مجدد باشیم و در عرصه رقابت بر سر پردازنده‌های همراه نیز شرکت‌هایی مانند ARM از اینتل پیشی گرفته‌اند. به این ترتیب این شرکت کهنه‌کار خواهد توانست تا به بقای خود ادامه بدهد.

شایان ذکر است که آغاز فرایند حضور اینتل در بازارهایی به‌غیراز پردازنده‌ها به چند سال گذشته بازمی‌گردد و در طول این مدت این شرکت در رده محصولاتی مانند فناوری‌های پوشیدنی، فعالیت چشمگیری داشته و حتی چند شرکت را نیز در این راستا خریداری کرده است.


البته بزرگ‌ترین بازاری که اینتل به آن چشم دوخته است، بازار اینترنت اشیاء است و به همین دلیل نیز کرانیچ معتقد است که اینتل باید در تمامی محیط‌ها حضورداشته باشد. او در سخنان خود با اشاره به این موضوع، برای تأکید گفته‌های خود اعلام کرد که اینتل باید حتی در چوب‌های گلف نیز ردپایی از فناوری‌های خود برجای نهاده باشد.

از دیگر بازارهای مورد علاقه کرانیچ می‌توان به بازار اسکن سه‌بعدی و برداشت عمقی تصاویر اشاره کرد که این بازار با توجه به آینده روشن و عدم وجود رقبای متعدد می‌تواند بازاری ایدئال برای شرکت اینتل محسوب شود و آینده این شرکت را تضمین نماید.
 
کد مطلب: 37768
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام