۰
plusresetminus
دوشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷

مایکروسافت شرکت آمریکایی InterDigital را به دادگاه کشاند

ایتنا - این شرکت آمریکایی از موقعیت خود سوءاستفاده کرده است تا از مشتریانی که به فناوری آن نیاز دارند پول‌های بسیار زیاد دریافت کند.
مایکروسافت شرکت آمریکایی InterDigital را به دادگاه کشاند


مایکروسافت روز گذشته از شرکت آمریکایی InterDigital شکایت کرد و توضیح داد که این مرکز بدون در نظر گرفتن قانون کپی‌رایت حق امتیاز آنها را مورد استفاده قرار داده است و در زمینه فناوری‌های موبایلی 3G و 4G حقوق ثبت شده مایکروسافت را رعایت نکرده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از پی‌سی‌ورلد، در این شکایت که مربوط به حوزه آنتی‌تراست می‌شود، مایکروسافت مدعی شد که InterDigital فرآیند تنظیم استاندارد در شبکه‌های 3G و 4G را دستکاری کرده است تا جلوی فعالیت فناوری‌های رقابتی را بگیرد و از استانداردهای ارتباطی تعیین شده تخطی کند.

در پرونده قضایی آمده است که این شرکت آمریکایی به صورت همزمان از موقعیت خود سوءاستفاده کرده است تا از مشتریانی که به فناوری آن نیاز دارند پول‌های بسیار زیاد دریافت کند.

در پرونده قضایی که در دادگاه منطقه‌ای دلور تنظیم شده است همچنین گفته شد که InterDigital سازمان‌ها را موظف کرده است برای حق امتیازهایی که نیاز به پرداخت هزینه ندارند، پول زیاد بپردازند.

 

این شکایت به گونه‌ای تنظیم شده است که بر اساس آن گفته می‌شود InterDigital از حق امتیازهای ثبت شده خود در آمریکا، در خارج از مرزهای این کشور استفاده کرده و سازمان‌های خارجی را موظف کرده است بابت آن پول پرداخت کنند.

مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «شرکت InterDigital به صورت نادرست مجوز استفاده از حق امتیازهای خود را برای دوره‌های زمانی مشخص در اختیار سازما‌ن‌ها قرار داد تا از این طریق به آنها کم کند با استانداردهای صنعتی سازگار شوند. سپس برای ارایه این مجوزها هزینه‌های گزاف دریافت کرد.»

این شرکت علاوه بر پاسخ قضایی، می‌بایست کمیسیون بین‌المللی تجارت آمریکا را نیز متقاعد کند که از حق امتیازهای خود سوءاستفاده نکرده است.
 
کد مطلب: 37757
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام