d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - ویندوز 10 هر چهار ماه یک‌بار به روز می‌شود
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۶

ویندوز 10 هر چهار ماه یک‌بار به روز می‌شود

ایتنا- مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز ۷ را که در حال حاضر پرطرفدارترین ویندوز ساخت این شرکت است را در سال ۲۰۲۰ متوقف می‌کند.
ویندوز 10 هر چهار ماه یک‌بار به روز می‌شود


در حالی روند نصب ویندوز ۱۰ روی رایانه‌های مختلف توسط کاربران در سراسر جهان ادامه دارد که این شرکت اعلام کرده که سیستم‌عامل مذکور را هر ۴ ماه یکبار به روز می‌کند.


به گزارش ایتنا از فارس، استفان کلیهانس، معاون اول گروه موبایل و رایانه شرکت تحقیقاتی گارتنر در این مورد گفته است که متخصصان حرفه‌ای حوزه فناوری اطلاعات باید روند بررسی و آزمایش ویندوز ۱۰ را به طور جدی اغاز کنند تا متوجه تغییرات این سیستم‌عامل بشوند.

به گفته این کارشناس ویندوز ۱۰ در مقایسه با ویندوزهای قدیمی تغییرات زیادی کرده و لذا باید کارکنان شرکت‌ها در مورد نحوه استفاده از آن و کارکردهای مختلف ویندوز ۱۰ اموزش داده شوند.

گفته می‌شود مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز ۷ را که در حال حاضر پرطرفدارترین ویندوز ساخت این شرکت است را در سال ۲۰۲۰ متوقف می‌کند و لذا کاربران باید رایانه‌ها و سخت‌افزارهای خود را برای استفاده از ویندوز ۱۰ به روز کنند.

مایکروسافت تصریح کرده که ویندوز ۱۰ آخرین به روزرسانی کلی ویندوز خواهد بود و این شرکت از این به بعد به جای عرضه ویندوز جدید پس از گذشت چند سال هر چهار ماه یک بار به روزرسانی‌های عمده‌ایی را برای این سیستم‌عامل در دسترس قرار می‌دهد.

مایکروسافت تا قبل از این برای مقابله با مشکلات و حفره‌های امنیتی ویندوز هر ماه وصله‌های به روزرسان خاصی را عرضه می‌کرد.

عرضه بسته‌های به روزرسان ویندوز ۱۰ برای کاربران خانگی،‌ کاربران در محیط‌های کاری و کاربران خدمات دراز مدت این شرکت متفاوت خواهد بود و البته انتظار می‌رود اکثر دریافت کنندگان این بسته‌های به روزرسان از گروه دوم باشند.
کد مطلب: 37480
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام