۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۶
وزیر ارتباطات عنوان کرد

افزایش کاربر اینترنت از ۳.۲ میلیون به ۲۰ میلیون نفر ظرف ۲ سال

فیلترینگ هوشمند در مرحله دوم اجراست
ایتنا- وزیر ارتباطات در مصابحه امروز با قاطعیت اعلام کرد به سوالات متفرقه پاسخ نخواهد داد.
افزایش کاربر اینترنت از ۳.۲ میلیون به ۲۰ میلیون نفر ظرف ۲ سال


با اعلام اینکه علیرغم توسعه پرشتاب اینترنت در کشور سرعت توسعه با رشد تقاضای کاربران متناسب نیست، گفت: ۲ سال پیش ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از اینترنت استفاده می‌کردند، اکنون این آمار به ۲۰ میلیون نفر رسیده است.


به گزارش ایتنا از فارس، محمود واعظی امروز وزیر ارتباطات پس از دیدار با وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان پس از آن که با قطعیت اعلام کرد که امروز درباره موضوعات متفرقه به سؤالات پاسخ نمی‌دهد و تنها پاسخ‌گوی سؤالات درباره موضوع دیدار امروز است مقابل رسانه‌های تصویری به موضوعات فیلترینگ هوشمند و کیفیت اینترنت پاسخ گفت.

محمود واعظی درباره برنامه وزارت ارتباطات برای فیلترینگ هوشمند، اظهار داشت:‌برای نیمه دوم سال گذشته اعلام کردیم، فیلترینگ هوشمند در دستورکار وزارت ارتباطات قرار دارد.

این پروژه در سه مرحله اجرایی خواهد شد و به جای اینکه برای اجرای آن با یک شرکت خارجی قرارداد منعقد کنیم به دلیل حساسیت‌ فیلترینگ و نیاز به بومی بودن این فناوری ترجیح دادیم از متخصصان داخلی برای طراحی فیلترینگ هوشمند بهره‌ ببریم.

وی گفت: از این رو باتعدادی دانشگاه و مرکز علمی برای طراحی این پروژه مذاکره کردیم و مرحله اول فیلترینگ هوشمند توسط آنها اجرایی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در مرحله دوم اجرای فیلترینگ هوشمند هستیم، گفت: دانشگاه‌های همکار باید نتایج قراردادهایی که برای این منظور بارها منعقد شده را سریع‌تر آماده کنند، اما به این موضوع نیز واقفیم که طرف‌های قرارداد از تمام امکانات و تمام ظرفیت خود برای اجرای سریع‌تر پروژه استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد:‌ رویکرد دولت نیز در فیلترینگ هوشمند این است که آنچه مورد نیاز مردم است و منعی ندارد، فیلتر نشود.

دو سال پیش ۳ میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می‌کردند
وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤال دیگری درباره حل نشدن گلایه مردم از اینترنت گفت: انتظارات مردم از سرویس اینترنت مرتب در حال افزایش است، اما باید به این نکته توجه کنیم که در دو سال گذشته ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از اینترنت استفاده می‌کردند، اما امروز ۲۰ میلیون نفر استفاده می‌کنند.

وی گفت: در این مدت همچنین تمام محدودیت‌ها را از دانشگاه‌ها، مراکز علمی و کسب و کارها برای دریافت اینترنت پرسرعت برداشته‌ایم، اما سرعت توسعه اینترنت از رشد تقاضاها بیشتر است.

رشد پرشتاب تولید محتوا در کشور
وزیر ارتباطات همچنین به رشد تولید محتوای داخلی در کشور اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می‌دهد، در سال گذشته برنامه‌های کاربردی متعددی از سوی توسعه‌دهندگان ایرانی عرضه شده و تولید محتوای فارسی به شدت رشد یافته است.
کد مطلب: 37463
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
تا جایی که من خبر دارم ایران سالها است بیش از 20 میلیون کاربر داره. شما زحمت بکشید برای این همه کاربر پهنای باند لازم رو فراحم کنید.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام