۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۴
یک شرکت امنیتی هشدار داد؛

هک اطلاعات کاربران با وای‌فای عمومی

راه‌های مقابله باسرقت اطلاعات
ایتنا- برای جلوگیری از سرقت اطلاعات از باز کردن رمز، و حساب‌های کاربری خود در وای.فای‌های عمومی پرهیز کنید.
هک اطلاعات کاربران با وای‌فای عمومی


موسسه امنیتی ESET با اعلام هشدار به کاربران گوشی هوشمند یا تبلت که از اینترنت WiFi رایگان در اماکن عمومی استفاده می‌کنند راه‌های مقابله با تهدیدات امنیتی در این زمینه را تشریح کرد.


به گزارش ایتنا از مهر، موسسه تحقیقاتی امنیتی ESET با بررسی موضوع امنیت استفاده از اینترنت وای.فای در اماکن عمومی، نسبت به تهدیدات امنیتی ناشی از این ابزار ارتباطی هشدار داد.

این موسسه امنیتی اعلام کرد: اگر گوشی هوشمند یا تبلت دارید و از WiFi رایگان در اماکن عمومی و استراحتگاه‌های بین راهی استفاده می‌کنید باید بدانید که خود را در معرض خطر قرار داده‌اید.

دیوید سوتا یکی از کارشناسان ESET در همکاری با گروه هکرهای HACKMIAMI این موضوع را به دقت بررسی کرده و به نتایج نگران کننده‌ای رسیده است.

این کارشناس به همراه گروه هکرهای کلاه سفید، نشان داده که چگونه می‌شود در عرض چند ثانیه نام کاربری و رمز و عکس‌ها را از طریق WiFi هک کرد.

این گروه یک فهرست از اقدامات لازم برای افرادی که نگران هستند تهیه کرده‌اند تا تهدیدات ناشی از استفاده از وای.فای‌های رایگان را کاهش دهد.

در این فهرست توصیه شده که اگر کاربر معمولی هستید از اینترنت‌های رایگان در اماکن عمومی استفاده نکنید؛ در صورت نیاز به استفاده، حتما از یک سرویس VPN استفاده کنید؛ همچنین این موسسه به کاربران تجاری نیز پیشنهاد کرده برای جلوگیری از نفوذ به اطلاعات، از سرویس 802.1X برای وای.فای شرکت‌هایشان استفاده کنند.

وارد نکردن رمز، حساب کاربری و اطلاعات در وای.فای‌های عمومی و استفاده از رمزهای پیچیده و همچنین خارج کردن تنظیمات از حالت پیش فرض از دیگر راه‌های مقابله با این تهدیدات بشمار می روند.
کد مطلب: 37454
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است