۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۴

حمله هکرها به ویندوز ۱۰

ایتنا- کارشناسان از تغییرات ویندوز10 با عنوان تغییرات انقلابی یاد می‌کنند.
حمله هکرها به ویندوز ۱۰


مایکروسافت در خبری به کاربرانش هشدار داد، مراقب هرزنامه‌هایی که از سوی هکرها و با موضوع «به روزرسانی ویندوز» به آنها ارسال می‌شود، باشند.


به گزارش ایتنا از مهر، مایکروسافت نسخه ویندوز ۱۰ را در تاریخ ۲۹ جولای برابر با ۷ مرداد ماه منتشر کرد. ویندوز ۸، ویندوزی نبود که مخاطبان به آن علاقه‌مند باشند و دارای باگ‌هایی بود که کاربران را برای حذف ویندوز جدید و نصب ویندوزهای قبلی ترغیب می‌کرد.

اما ویندوز ۱۰ دستخوش تغییرات گسترده‌ای شد که برخی از کارشناسان از این تغییرات با عنوان تغییرات انقلابی یاد می‌کنند.

اما اکنون سیلی از ایمیل‌های جعلی با عنوان «به روز رسانی ویندوز۱۰» به کاربران ارسال شده که آنها را دعوت به آپدیت ویندوز سیستم‌های خود می‌کند.

مایکروسافت در رابطه با ارسال ایمیل‌های جعلی که از سوی هکرها به کاربران ارسال می‌شود، هشدار داده تا کاربران با استفاده از چنین ایمیل‌هایی اقدام به آپدیت ویندوزهای خود نکنند. کاربران با دقت در متن ایمیل‌های دریافتی می‌توانند به جعلی بودن آن پی ببرند.

هکرها با توجه به علاقه کاربران به نصب ویندوز ۱۰ اقدام به ارسال هرزنامه‌هایی با عنوان آپدیت و به روزرسانی ویندوز ۱۰ کرده‌اند که حاوی پیوست‌های مخربی بوده و کاربر با نصب به روز‌رسانی جعلی به هکرها اجازه می‌دهد تا علاوه بر کنترل رایانه به اطلاعات شخصی‌اش نیز دسترسی داشته باشند.

این پیوست ransomware نام داشته که پس از نصب تمامی اطلاعات رایانه را قفل کرده و کاربران دیگر نمی‌توانند به اطلاعات رایانه خود دسترسی داشته و برای بازشدن قفل رایانه باید پول پرداخت کنند.

مایکروسافت در ادامه اعلام کرد، کاربران برای هر نوع به روزرسانی ویندوز باید مستقیم به مایکروسافت مراجعه کنند زیرا مایکروسافت هیچ گونه ایمیلی را برای ارتقاء ویندوزها ارسال نمی‌کند. مایکروسافت به کاربران هشدار داد تا از باز کردن هر گونه ایمیل ناشناس بپرهیزند.
کد مطلب: 37432
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام