۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۵
پاسخ وزیر به مشکلات اینترنت؛

دولت از سود خود در حوزه اینترنت گذشت

تا آخرسال صبر کنید
ایتنا- واعظی: یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش سرعت و کیفیت اینترنت، پهنای باند است.
دولت از سود خود در حوزه اینترنت گذشت


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به مشکلاتی که از سوی مشترکان درباره سرعت و قیمت اینترنت در شبکه‌های اجتماعی اعلام شده است، گفت: تا پایان سال به استاندارد مطلوب می‌رسیم.


به گزارش ایتنا از مهر، محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب در پاسخ به وضعیت نابسامان اینترنت و قیمت و سرعت آن که از سوی کاربران مطرح شده است اظهار داشت: یکی از مهمترین عوامل افزایش سرعت و کیفیت اینترنت، پهنای باند است که متاسفانه در سال‌های قبل به آن کمتر توجه شده بود و این درحالی است که برای بهره‌مندی از فناوری‌های جدید به پهنای باند کافی نیاز داریم.

وی با بیان اینکه هدف‌گذاری ما در ابتدا گسترش و توسعه زیرساخت‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: افزایش پهنای باند یک کار زمانبر و بلند مدت است و نیاز به افزایش زیرساخت‎ها دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه طرح‎ها و پروژه‌های بلند مدت دیگری را نیز تعریف کرده‌ایم گفت: انشاالله تا پایان سال ۹۴ به استاندارد مطلوب مورد نظر در حوزه اینترنت خواهیم رسید.

این نکته را هم باید متذکر شوم که این کار نیاز به هزینه و زمان دارد و امیدوارم هموطنان صبر و تحمل بیشتری برای به نتیجه رسیدن آن داشته باشند.

واعظی اضافه کرد: ما برای آنکه به مردم فشار نیاید از سود دولت در حوزه اینترنت گذشتیم و در حال حاضر نرخ اینترنت در دو سال گذشته تغییری نکرده است.

وی گفت: همچنین از شرکت‌ها و اپراتورهای ارائه دهنده این خدمات خواسته‌ایم تا با تعریف بسته‌ها و طرح‌های تخفیفی، زمینه را برای معقول شدن قیمت‌ها فراهم سازند؛ با این وجود با سراسری شدن نسل سوم و چهارم موبایل ،قیمت این بسته‌ها نیز تغییری نکرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار امیدواری کرد که بزودی شرایط اینترنت کشور از نظر سرعت و کیفیت تغییراتی کند.

موضوع بی کیفیتی و گرانی قیمت اینترنت از جمله موضوعاتی است که زیر اغلب پست‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی که عضو است از سوی کاربران به آن اشاره شده است.
کد مطلب: 37385
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
نمی دونم چرا دروغ میگن آقای وزیر
گرفتن حق پروانه ، حق فرکانس ، گرفتن مالیات از مخابرات-همراه اول- ایرانسل و رایتل و ISP ها ، فروش 10 برابر قیمت پهنای باند به شرکت ها و فروش سه برابری شرکت ها به کاربر نهایی و گرفتن مالیات بر ارزش اقزوده
آقای وزیر از کدوم حق گذشتید !
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام