d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - دانشمند ایرانی مایکروسافت و اپل را به چالش کشاند
۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۷
با ابداع دستیار مجازی اندروید؛

دانشمند ایرانی مایکروسافت و اپل را به چالش کشاند

ایتنا- دکتر هوشمند اعلام کرد دستیار هوشمند ساخت ایشان رقیبی هم‌طراز برای دستیار هوشمند اپل و مایکروسافت به حساب می‌آید.
دانشمند ایرانی مایکروسافت و اپل را به چالش کشاند


دستاورد دانشمند ایرانی و دانش آموخته دانشگاه استنفورد مایکروسافت و اپل را به چالش جدی کشانده است.


به گزارش ایتنا از مهر، دکتر کیوان مهاجر که پیشتر در رشته مهندسی برق از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شده و چند سالی است که به عنوان رئیس و یکی از بنیانگذاران شرکت SoundHound مشغول به فعالیت است هدایت پروژه‌ای را بر عهده داشته که نتیجه آن دگرگونی در دنیای دستیارهای شخصی هوشمند خواهد بود.

در حال حاضر تلفن‌های همراهی که از سیستم‌عامل‌های شرکت‌های مایکروسافت و اپل بهره می‌برند به دستیار شخصی هوشمندی مجهز هستند که به کاربر در استفاده بهتر از دستگاه و انجام مؤثرترکارها کمک می‌کند.

این دستیار شخصی برای سیستم‌عامل iOS اپل «سیری» و ویندوز مایکروسافت «کورتانا » نام دارد و حالا دستاورد جدید دکتر مهاجر که پیشتر نیز در سال ۲۰۰۷ از سوی نشریه پاپیولار ساینس به عنوان یکی از برترین مبتکران دنیا شناخته شده بود، رقیب جدی برای این غول‌ها محسوب می‌شود.

درحقیقت قرار است دستیار شخصی هوشمند شرکت SoundHound برای تلفن‌های همراه مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید به کار گرفته شود.

دکتر مهاجر در بیانیه‌ای اعلام کرد که برای ابداع این فناوری سال‌های طولانی وقت صرف شده و حالا این دستیار هوشمند رقیبی هم‌طراز با دستیارهای شخصی هوشمند اپل و مایکروسافت است.

کاربری که این اپلیکیشن را بر روی تلفن همراه خود نصب می‌کند با استفاده از فرمان‌های صوتی با دستگاه شخصی خود همفکری کرده تا بهترین گزینه را در موارد مختلف انتخاب کند.

به عنوان مثال کاربر به تلفن همراه هوشمند خود می‌گوید که «هتل‌های مقرون به صرفه‌ای را در محدوده‌ای خاص به من نشان بده که حداقل سه ستاره باشد اما کمتر از ۲۰۰ دلار هزینه اقامت در آن باشد».
کد مطلب: 37374
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است