۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۰

Alibaba یک میلیارد دلار در حوزه خدمات ابری سرمایه‌گذاری می‌کند

ایتنا - Alibaba سرمایه‌گذاری خود را در راستای توسعه خدمات ابری در خاورمیانه، سنگاپور، ژاپن و اروپا انجام می‌دهد.
Alibaba یک میلیارد دلار در حوزه خدمات ابری سرمایه‌گذاری می‌کند


گروه شرکت‌های Alibaba اعلام کرد که برای حضور گستر‌ده‌تر در بازار خدمات سازمانی جهان، یک میلیارد دلار در شرکت زیرمجموعه Aliyun فعال در حوزه سرویس‌های پردازش ابری سرمایه‌گذاری می‌کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از رویترز، این شرکت چینی توضیح داد که برای رقابت هرچه بیشتر با سرویس پردازش ابری آمازون موسوم به AWS، بیش از یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند و خدمات تجارت الکترونیک خود را وارد عرضه جدید می‌کند.

در حالی که پیش‌بینی شده است تا پایان سال جاری میلادی ارزش بازار جهانی خدمات پردازش ابری از ۲۰ میلیارد دلار هم فراتر می‌رود، شرکت Alibaba با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سرمایه‌گذاری خود را در راستای توسعه خدمات ابری و مراکز داده Aliyun در خاورمیانه، سنگاپور، ژاپن و اروپا انجام می‌دهد.

این شرکت همچنین در نظر دارد تا همکاری‌های گسترده‌ای را مراکز مخابراتی بزرگ جهان و شرکت‌های توسعه‌دهنده خدمات سازمانی در مناطق مذکور انجام دهد و از این طریق بتواند نسل جدید سیستم‌های پردازش ابری را ارایه دهد.

 

اگرچه دو شرکت Alibaba و آمازون تاکنون به صورت مستقیم با یکدیگر رقابت نداشته‌اند و هسته مرکزی فعالیت هر دو آنها در حوزه تجارت الکترونیک بوده است، اما مرکز توسعه خدمات ابری Aliyun اعلام کرده است که به صورت مستقیم با محصولات ارائه شده از سوی مرکز توسعه خدمات ابری AWS آمازون وارد رقابت می‌شود.

لازم به ذکر است که شرکت آمازون هفته گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد که در فصل دوم سال جاری میلادی درآمدهای مرکز خدمات ابری AWS حدود ۸۱ درصد افزایش یافته است. مرکز AWS به عنوان میزبان اصلی برای ارایه خدمات شرکت‌های بزرگی چون Netflix و Airbnb محسوب می‌شود.
 
کد مطلب: 37357
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام