۰
plusresetminus
دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۲
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

افزایش دانش و مهارت فناوری اطلاعات مدیران اجرایی

ارائه خدمات دولت الکترونیک بهبود می‌یابد
ایتنا- جهانگرد: در حال حاضر افزایش مهارت‌های ICT برای ارائه خدمات دولت الکترونیک بسیار مهم است.
افزایش دانش و مهارت فناوری اطلاعات مدیران اجرایی


معاون وزیر ارتباطات گفت: در کنار اهمیت بخش‌های فنی برای توسعه دولت الکترونیک در کشور مهارت نیروی انسانی در بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری انجام‌شده در دولت الکترونیک نیز بسیار با اهمیت است.


به گزارش ایتنا از فارس، نصرالله جهانگرد درباره کارگاه سه روزه آموزشی حاکمیت اینترنت که با همکاری سازمان فنّاوری اطلاعات ایران و مرکز آموزش توسعه «فاوا» آسیا و اقیانوسیه برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر افزایش مهارت‌های ICT برای ارائه خدمات دولت الکترونیک بسیار مهم است.
معاون وزیر اطلاعات و فنّاوری اطلاعات افزود: سازمان ملل از چند سال پیش شاخه‌ای را در آسیا برای توسعه ظرفیت‌های انسانی ایجاد کرده است و در این رابطه مرکز آموزش‌های توسعه ICT در منطقه آسیا و اقیانوسیه منابعی را درباره افزایش مهارت‌های ICT تهیه کرده‌اند که طی هماهنگی‌ این منابع در ایران ترجمه شد.

وی گفت: اکنون ۲۰ عنوان کتاب با موضوعات افزایش دانش و مهارت‌های ICT مدیران و متخصصان ترجمه شده و توسط مدرسان این مرکز طی دوره‌های چند روزه‌ای به‌صورت فشرده به مدیران IT دستگاه‌ها آموزش داده می‌شود.
جهانگرد اظهار داشت: این آموزش‌ها سر آغازی برای اشاعه مهارت‌های ICT و دستگاه‌های اجرایی و در ادامه مسیر مباحث به‌صورت ساختاریافته‌تر با هماهنگی دستگاه‌هایی که آموزش‌های کاربردی در کشور ارائه می‌کنند، آموزش داده خواهد شد.

وی ادامه داد: در نهایت به‌صورت دوره‌های گسترده در سطح ملی توسعه می‌یابند و باعث افزایش دانش و مهارت IT مدیران و متخصصانی که در حوزه IT در کشور خدمات ارائه می‌کنند، می‌شوند.

رئیس سازمان فنّاوری اطلاعات ایران تصریح کرد: دولت الکترونیک علاوه بر بخش‌های فنی دارای بخش مهمی به نام سرمایه انسانی است که این افراد مهارت کافی در بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری انجام‌شده در دولت الکترونیک را داشته باشند.

وی ادامه داد: هدف این دوره‌ها، افزایش توان و خبرگی نیروی انسانی است و بنابراین نقش بسیار مؤثری در ارتقای بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری انجام شده در دولت الکترونیک دارد.

جهانگرد گفت:‌ انتظار داریم با مبادله این تجربیات و آموزش‌ها ایران وضعیت بهتری در ارائه خدمات دولت الکترونیک کسب کند.
 
کد مطلب: 37305
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام