۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴

پاکستان به دلایل امنیتی سرویس‌های بلک‌بری را مسدود کرد

ایتنا - این تصمیم بر اساس جلسه هفته قبل اتخاذ شد و مقامات پاکستانی رای نهایی برای مسدود شدن خدمات بلک‌بری را صادر کردند.
پاکستان به دلایل امنیتی سرویس‌های بلک‌بری را مسدود کرد


مقامات پاکستان در نظر دارد با دلایل حفظ امنیت ملی، از پایان سال جاری میلادی خدمات پیام‌رسان ایمن بلک‌بری را در کشور خود مسدود کنند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، اسناد منتشر شده در تاریخ ۲۲ ژوئیه از سوی سازمان ارتباطات پاکستان(PTA) نشان داد که خدمات پیام‌رسان بلک‌بری در این کشور مسدود می‌شود که البته این اتفاق به سرعت انجام نمی‌شود.

این تصمیم بر اساس جلسه هفته قبل اتخاذ شده است و به دنبال آن مقامات پاکستانی رای نهایی برای مسدود شدن خدمات پیام‌رسان بلک‌بری را صادر کرده‌اند.

بر این اساس قرار شده است سه اپراتور اصلی تلفن‌همراه در کشور پاکستان سرویس پیام‌رسانی رمزگذاری بلک‌بری (BES) را از پایان سال جاری میلادی مسدود کنند.

 

در اسناد منتشر شده آمده است: «به دنبال ایجاد نگرانی‌های جدی آژانس امنیتی، از اپراتورهای Mobilink، Ufone و Telenor Pakistan خواسته شده است برای مدت ۹۰ روز پیام‌هایی را به مشترکان سرویس BES ارسال کنند و به آنها اطلاع دهند که این ابزار در حال مسدود شدن است. این اپراتورها می‌بایست پیش از ۳۰ نوامبر ۲۰۱۵ این سرویس را مسدود کرده باشند.»

لازم به ذکر است که شرکت‌های مخابراتی مذکور موظف شدند تا پایان ماه جاری حکم مربوط به موافقت خود برای مسدودسازی سرویس پیام‌رسان بلک‌بری را به امضا برسانند.

لازم به ذکر است یکی از مقامات بلندپایه کشور پاکستان که نخواست نامش فاش شود، این خبر را برای رویترز تایید کرد.
 
کد مطلب: 37287
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام