۰
plusresetminus
يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۴

فویل آشپزخانه؛ راه‌حل کاربرژاپنی دارنده گوشی سونی اکسپریا زد4 یا Z3 علیه گرما

ایتنا- علی‌رغم گفته سونی مبنی بر برطرف کردن بسته نرم‌افزاری ضد4 و ضد3 کاربران معتقدند مشکل هم‌چنان پابرجاست.
فویل آشپزخانه؛ راه‌حل کاربرژاپنی دارنده گوشی سونی اکسپریا زد4 یا Z3 علیه گرما


موضوع داغ شدن گوشی هوشمند سونی اکسپریا زد 3 پلاس یا همان Z4 حتی پس از به‌روزرسانی نرم‌افزاری یقه کاربران را گرفته و ول نمی‌کند.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، پس‌ازآنکه معماری غلط پردازنده اسنپ دراگون 810 توسط مهندسان سونی در گوشی هوشمند زد 3 پلاس بر همگان آشکار شد و کاربران شکایت کردند، سونی باعرضه بسته نرم‌افزاری اعلام کرد مشکل داغ شدن را حل کرده است اما کاربران ژاپنی همچنان معتقدند مشکل پابرجاست.

به همین خاطر یکی از کاربران با پیچیدن فویل آشپزخانه به دور گوشی سعی کرده است ضمن متلک انداختن به مدیران سونی اکسپریا از حل نشدن مشکل خبر دهد.

نکته مهم وقتی این گوشی داغ می‌کند پرفورمنس و عملکرد به‌شدت افت می‌کند و کاربر عملاً نمی‌تواند از قابلیت‌های گوشی استفاده کند.

در حالت تئوریک، بدنه آلومینیومی در مقایسه با بدنه پلاستیکی باید به گرمای ایجادشده را به‌سرعت پخش و از بین ببرد اما به دلیل نوع نمایشگر و فریم فلزی این فرایند انجام نمی‌شود.

اما کاربر عضو XDA با چسباندن 6 لایه از فویل آشپزخانه به پشت‌گوشی سعی کرده گرمای ایجادشده را به روی فویل منتقل کند تا پرفورمنس و عملکرد را تحت تأثیر قرار ندهد.

آنچه در زیر مشاهده می‌کنید تعیین معیار عملکرد و گرما بر اساس شاخص AnTuTu است.

در تصویر اول نه کیس و نه فویل وجود ندارد. در حالت دوم کیس هست اما فویل نیست و در حالت سوم هم کیس و هم فویل وجود دارد.بدون کیس و فویل(درجه حرارت قرمز و عملکرد به رنگ آبی)


با کیس بدون فویل


با کیس و با فویل

گوشی فویل پیچی شده!


گوشی زیبا اما عیب دار سونی زد 3 پلاس
به‌هرحال ممکن است بر اساس تصویر سوم کمی پرفورمنس بهتر شده باشد، اما مشکل سونی همچنان باقی است!
کد مطلب: 37270
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير