۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۹
معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد:

تغییر رویکرد در بودجه سال آینده

ایتنا- قنبری: در توسعه امور فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه ششم توسعه به حوزه محتوا و خدمات الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات تاکید شده است.
تغییر رویکرد در بودجه سال آینده


معاون برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات گفت: بودجه سال ۱۳۹۵ بر مبنای برنامه ششم توسعه تنظیم خواهد شد که بر همین اساس تغییر رویکردی در بودجه خواهیم داشت.


به گزارش ایتنا از ایسنا، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات تاکید کرد: در تدوین برنامه ششم در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال تدوین برنامه جامع با نگاه خاص به رشد فراگیر در این بخش هستیم که بهره‌مندی آحاد مردم را از این توسعه در بر داشته باشد.

برات قنبری با تاکید بر این که برنامه ششم مطابق با سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تدوین می‌شود گفت: در توسعه امور فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه ششم توسعه به حوزه محتوا و خدمات الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات تاکید شده است.

وی که در جلسه کمیته تخصصی خدمات زیر بخش‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه ششم توسعه صحبت می‌کرد، کسب جایگاه برتر منطقه در توسعه دولت الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات را در راستای سیاست‌های کلی نظام عنوان کرد و گفت: با گسترش اقتصاد دانش بنیان، توانمندسازی بخش خصوصی، مشارکت حداکثری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، تقویت سرمایه‌های اجتماعی و انسانی به دنبال رشد اقصاد پایدار و ایجاد اشتغال در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم.

نصرالله جهانگرد هم در جلسه کمیته تخصصی خدمات زیر بخش‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه ششم توسعه، تدوین این برنامه را در بخش ICT نیازمند بهره‌گیری از تجارب بین‌المللی و همراهی نخبگان این عرصه دانست و گفت: نیازمند جلب آرای نخبگان برای تدوین برنامه ششم توسعه در بخش ICT هستیم.

وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات با توجه به حضورش در سه کارگروه تدوین برنامه ششم توسعه، تکلیف سنگینی را برعهده دارد و باید در تصمیم گیری‌ها با بهره‌گیری از تحلیل‌های کارشناسانه مناسب‌ترین تصمیم‌ها را اتخاذ کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در زنجیره اقتصاد کشور سهم ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش یافته که در تدوین این برنامه باید به گونه‌ای عمل کنیم که سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی GDP به هشت درصد برسد.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: در این راستا می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در حوزه CT به رشد ۵ درصدی برسیم اما دغدغه امروز ما افزایش سهم تولید ناخالص داخلی از بخش IT است.

جهانگرد افزود: توجه به بازار تولید محتوا, کمک به رونق بیشتر صنعت نرم‌افزار و سخت‌افزار راه‌کارهایی برای افزایش این سهم محسوب می‌شود.

وی در ادامه مشخص شدن پلت‌فرم سرمایه‌گذاری در توسعه دولت الکترونیکی را در تدوین برنامه ششم امری لازم دانست و گفت: از تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف دعوت خواهیم کرد که در جلسات کمیته‌های تخصصی برنامه ششم توسعه حضور یافته تا چشم‌انداز روشنی در استقرار دولت الکترونیکی داشته باشیم.
کد مطلب: 37150
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام