۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۹

بدهی ۳۵۰ میلیاردی مخابرات به شرکت ارتباطات زیرساخت

ایتنا- شرکت ارتباطات زیرساخت، بدهی ۳۵۰ میلیاردی شرکت مخابرات ایران را دلیل عدم ارائه پهنای باند مورد نیاز این شرکت عنوان کرد.
بدهی ۳۵۰ میلیاردی مخابرات به شرکت ارتباطات زیرساختبه گزارش ایتنا از مهر، روز گذشته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه اینترنت از سوی مخابرات را به دلیل افت کیفیت در ۶ استان متوقف کرد؛ شرکت مخابرات ایران در اطلاعیه‌ای نبود پهنای باند اینترنت و عدم پاسخ به درخواست از سوی زیرساخت را دلیل افت کیفیت این خدمات عنوان کرد.

در این‌باره حامد رضا اسماعیلی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت در ارائه پهنای باند هیچگونه مشکل و محدودیتی ندارد و این شرکت به عنوان یک نهاد حاکمیتی موظف به حفظ حقوق همه مردم است و نمی‌تواند حقوق عمومی را فدای منافع سهامداران برخی شرکت‌های خصوصی کند.

وی درباره محدودیت‌های ارائه پهنای باند در تعدادی از استان‌های کشور اظهار داشت: در زنجیره ارائه خدمات ارتباطی، شرکت‌های مختلفی فعالند و هر کدام که به وظایف و مسئولیت‌های خود عمل نکنند، میزان و کیفیت خدمات ارائه شده به مردم با مشکل مواجه خواهد شد .

به گفته اسماعیلی شرکت ارتباطات زیرساخت از ابتدای سال ۹۳ سرمایه‌گذاری عظیمی برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی به ویژه شبکه فیبرنوری و کیفیت خدمات اینترنت در ایران انجام داده است و تنها در سال جاری ظرفیت ایجاد شده در این عرصه بیش از ۲.۵ برابر ارتقا یافته است.

وی با اشاره به اینکه در توسعه پهنای باند کشور به گونه‌ای سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی شده‌که نه تنها نیاز فعلی که نیاز آتی اپراتورها نیز تامین شود تاکید کرد: انعطاف این شرکت در برابر اپراتورهایی که نسبت به دیون خود بی توجهند، به شکل نامحدود ادامه نخواهد یافت.

مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به بدهی ۳۵۰ میلیاردی شرکت مخابرات ایران به شرکت ارتباطات زیرساخت، انباشت این بدهی را ناشی از چند سال دریافت خدمات بدون پرداخت حقوق قانونی خدمات دهنده دانست و تاکید کرد: مدیران و سهامداران شرکت مخابرات ایران باید در این مدت واکنش شایسته و به موقعی نسبت به پرداخت دیون خود نشان می‌دادند.

وی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مستلزم سرمایه‌گذاری‌های عظیم در این حوزه است اظهار داشت: بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ها از محل دریافت مطالبات از گیرندگان خدمات تامین می‌شود و هرگونه تاخیر در پرداخت این مطالبات توسعه زیرساخت‌ها را با کندی مواجه میکند.

اسماعیلی با رد ادعای شرکت مخابرات ایران در خصوص فقدان پهنای باند کافی در برخی استان‌ها افزود : مدیران این شرکت از ظرفیت‌های توسعه‌ای ایجاد شده در این بخش به خوبی آگاهند و بهتر است برای حل مشکلات ایجاد شده راه‌های بهتری را انتخاب نکنند.
کد مطلب: 37090
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام