۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۴

جزئیات جدید از بدافزار جاسوسی«دینو»

تکذیب آسیب به مراکز حساس
ایتنا- جاسوس افزار «دینو» که با هدف حمله به مراکز حساس ایران طراحی شده را از یک سال و نیم گذشته شناسایی کرده‌ایم.
جزئیات جدید از بدافزار جاسوسی«دینو»


سرپرست مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای گفت: جاسوس افزار «دینو» که با هدف حمله به مراکز حساس ایران طراحی شده را از یک سال و نیم گذشته شناسایی کرده‌ایم.


به گزارش ایتنا از مهر، مسعود بیگلریان با تائید وجود جاسوس‌افزار رایانه‌ای با نام «دینو» اظهار داشت: تقریبا از یک سال و نیم گذشته این بدافزار را شناسایی و عملکرد آن را تحلیل کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم و اقدامات مربوطه را برای جلوگیری از آسیب به مراکز حساس کشور انجام داده‌ایم ادامه داد: شناسایی، تحلیل و اطلاع رسانی از این بدافزار سایبری به صورت محرمانه از سوی مرکز ماهر انجام و به مسئولان گزارش داده شده است.

این مقام مسئول با تاکید براینکه وجود این جاسوس‌افزار را در ایران تائید می‌کنیم، خاطرنشان کرد: اما مراکزی که از سوی اخبار منتشره مورد حمله این جاسوس‌افزار قرار گرفته‌اند به هیچ عنوان تائید نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این نوع بدافزار از نوع جاسوس‌افزارهایی مانند استاکس‌نت است که برای مقاصد خاص طراحی می‌شوند و حملات هدفمند را پی‌ریزی می‌کنند، افزود: ادعای آسیب رساندن این بدافزار را به مراکز حساس کشور، تائید نمی‌کنیم.

سرپرست مرکز ماهر با تاکید براینکه در این زمینه جای نگرانی نیست افزود: اقدامات مراقبتی لازم در مورد این ویروس رایانه‌ای انجام شده است.

دو روز گذشته جاسوس‌افزاری با نام «دینو» از سوی رسانه‌های خارجی معرفی شد که مشغول جاسوسی از مراکز علمی و صنعتی کشورمان بوده و مراکزی نظیر وزارت امور خارجه، دانشگاه علم و صنعت ایران، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی، دانشگاه امام حسین(ع) و دانشگاه مالک اشتر را مورد هدف قرار داده است.
کد مطلب: 36954
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام