۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۱
پلیس فتا هشدار داد:

خطر وبگردی با نرم‌افزارهای پیام‌رسان

نرم‌افزار ضدجاسوسی نصب کنید
ایتنا- مجرمان اینترنتی در پوشش اپلیکیشن‌های بازی و برنامه‌های جذاب، قربانیان خود را تحریک به دانلود بدافزارها یا ویروس می‌کنند.
خطر وبگردی با نرم‌افزارهای پیام‌رسان


پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نسبت به نفوذ افراد سودجو و فرصت طلب به گوشی‌های هوشمند کاربران و وبگردی با نرم‌افزارهای پیام‌رسان موبایلی هشدار داد.


به گزارش ایتنا از مهر، پلیس فتا اعلام کرد: افزایش نرم‌افزارهای پیام‌رسان ایرانی و غیرایرانی برای سیستم‌عامل‌های موبایل به ویژه اندروید و iOS، استفاده از گوشی‌های هوشمند را در کشورمان کاربردی‌تر کرده و هر روزه افراد بیشتری به سمت استفاده از این ابزار، گرایش پیدا می‌کنند.

از این رو مدت‌هاست برخی مجرمان اینترنتی در پوشش اپلیکیشن‌های بازی و برنامه‌های جذاب، قربانیان خود را تحریک به دانلود بدافزارها یا ویروس می‌کنند؛ این مجرمان پس از ورود به تلفن همراه، اقدام به هک نرم‌افزارهای پیام‌رسان و عکس‌های شخصی قربانی می‌کنند.

پلیس فتا با تاکید بر اینکه تهدیدات امنیتی گوشی‌های همراه هوشمند، بسیار بیشتر از لپ‌تاپ و رایانه‌های خانگی است، اعلام کرد: طی روزهای اخیر و با طرح شکایت از سوی شهروندان، مشاهده شده، افراد سودجو پس از هک کردن گوشی کاربران، از طرف گوشی قربانی اقدام به ارسال پیام‌های نامتعارف به لیست مخاطبان می‌کنند.

از آنجایی که میزان اطلاعات شخصی که کاربران با خود در تلفن همراه هوشمند حمل می‌کنند به مراتب بیش از نوت‌بوک و رایانه‌های خانگی است، دسترسی سارقان یا هکرها به گوشی همراه به مراتب سهل‌تر است؛ براین اساس پلیس فتا توصیه‌هایی را برای کاربران اعلام کرد.

۱. از سیستم رمزنگاری مناسب برای گوشی‌های خود استفاده و رمز آن را ترکیبی از اعداد و حروف قرار دهید.

۲. همواره آنتی ویروس گوشی و تبلت خود را به روز کنید.

۳. برروی گوشی خود یک برنامه امنیتی مانند نرم‌افزار ضدجاسوسی نصب کنید.

۴. برنامه‌ها و نرم‌افزارهای لازم و کاربردی را تنها از وب سایت‌های معتبر دریافت کنید.
کد مطلب: 36933
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای