۰
plusresetminus
شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۵

ساخت مودم بی‌خطر برای سلامتی

ایتنا- سازنده مودم‌های کیهو مدعی شده یک مودم بی خطر برای سلامتی زنان باردار طراحی کرده است.
ساخت مودم بی‌خطر برای سلامتی


ممکن است به شایعات درباره خطرناک بودن فرکانس‌های داده‌های بی‌سیم برای سلامتی اعتقاد نداشته باشید. به هر حال یکی از شرکت‌های سازنده مودم ادعا میکند که یک مودم بیخطر برای سلامتی افراد بویژه زنان باردار طراحی کرده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت چینی سازنده مودم‌های کیهو 360 از یک مودم وای.فای رونمایی کرده که قابلیت تنظیم روی حالت "زن باردار" را دارد و در این حالت تشعشع مودم تا 70 درصد کاهش می‌یابد.

این دستگاه شبکه خانگی موسوم به پی.وان، دو حالت سیگنال قوی ارسال می‌کند که شامل "نفوذ در دیوار" و "متعادل" است.

اگرچه هنوز هیچ سند و مدرک قابل قبولی درباره خطر فرکانس‌های وای.فای روی بزرگسالان یا کودکان وجود ندارد، مطالعات انجام شده هنوز نتوانسته سندی مبنی بر تاثیرات مخرب و جدی این امواج روی سلامتی پیدا کند.

یک گروه غیرانتفاعی مستقر در آمریکا بنام پروژه ایمنی کودک خواستار تحقیقات بیشتر درباره خطرات احتمالی امواجه بی‌سیم شده و از زنان باردار می‌خواهد که از امواج تلفن همراه، دستگاه‌های مایکروویو و دیگر دستگاه‌های که امواجه سطح پایین منتشر می‌کنند، دور بمانند.

این در حالیست که برخی شرکت‌ها در چین دستگاه جدید شرکت کیهو را عامل ایجاد ترس و نگرانی می‌دانند.

شرکت شیائومی اخیرا در گزارشی اعلام کرد: حالت بااصطلاح "بارداری" در این مودم صرفا تاکتیکی برای بازاریابی است.

استفاده از وای.فای کاملا ایمن است و در استفاده از ان خیالتان کاملا راحت باشد.

این در حالیست که ژو هونگ یی مدیرعامل شرکت کیهو - در مراسم رونمایی از این مودم P1 گفت: ما میخواهیم بدانیم چه کسی اطلاعات بیشتری از مودم‌های وای.فای دارد؟ ما یا رقبایمان.

سازمان بهداشت جهانی در وب سایت خود اعلام کرد: براساس بررسی‌های عمیق که اخیرا انجام شده در حال حاضر هیچ نشانه‌ای دال بر وجود خطر ناشی از قرار گرفتن در معرض میادین الکترومغناطیسی سطح پایین وجود ندارد.

اما یک سری شکاف در دانش موجود پیرامون تاثیرات بیولوژیکی وجود دارد و به تحقیقات بیشتر در این زمینه احتیاج است.

طبیعتا امواج وای.فای با افزایش مسافت به سرعت کاهش پیدا می‌کنند.

این احتمال وجود دارد که شرکت کیهو امواج ساطع شده از مودم را بوسیله کاهش قدرت رادیوی داخلی مودم کاهش می‌دهد و برد آن را کم می‌کند و با فاصله گرفتن از مودم به راحتی می‌توان به این نتیجه دست یافت.
کد مطلب: 36809
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام