۰
plusresetminus
شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰

خدمات ابری گوگل به تحقیقات ژنتیک کمک می‌کند

ایتنا - غول اینترنتی جهان پروژه Google Genomics با دانشگاه‌های MIT و هاروارد همکاری می‌کند.
خدمات ابری گوگل به تحقیقات ژنتیک کمک می‌کند


شرکت گوگل به جز ارائه خدمات اینترنتی در زمینه‌های دیگر هم فعالیت می‌کند و از تولید لنزهای هوشمند طبی مخصوص بیماران دیابتی گرفته تا پروژه افزایش طول عمر انسان‌ها در دستور کار آن قرار دارد. اما این شرکت بزرگ هم‌اکنون تصمیم گرفته است در بخش دیگری از خدمات بهداشت و درمان گام بردارد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، غول اینترنتی جهان در آخرین اقدام خود پروژه‌ای با نام Google Genomics راه‌اندازی کرده است و در آن با دانشگاه‌های MIT و هاروارد همکاری‌هایی را انجام می‌دهد تا فعالیت‌های آنها را به صورت مستقیم روی مرکز توسعه خدمات ابری خود موسوم به Google Cloud Platform مدیریت کند.

مرکز خدمات پردازش ابری گوگل وظیفه در اختیار گرفتن کلان داده‌های مربوط به این دانشگاه‌ها را عهده‌دار شده است و در این فرآیند به توسعه علمی آنها کمک می‌کند.

سرویس Cloud Platform به عنوان یک پشتیبان اصلی برای پروژه Google Genomics مورد استفاده قرار می‌گیرد طی آن محققان دانشگاه‌های هاروارد و MIT می‌توانند در مرکز Broad Institute با یکدیگر همکاری‌های نزدیک داشته باشند.

 

این مرکز که در سال ۲۰۰۴ میلادی تاسیس شده است یکی از پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌های تحقیقاتی جهان در حوزه ژنتیک محسوب می‌شود و دانشمندان در آن می‌کوشند روش‌های نوین برای درمان بیماری‌های انسان پیدا کنند.

مرکز Broad Institute طی یک دهه گذشته نمونه ژنتیک بیش از ۱.۴ میلیون نفر را جمع‌آوری کرده و مطالعات گسترده‌‌ای روی آنها انجام داده است. این مرکز هم‌اکنون با Google Genomics همکاری می‌کند تا بتواند ابزارها و خدمات بیشتر را در جریان توسعه علمی خود مورد استفاده قرار دهد.
 
کد مطلب: 36794
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام