۱
۰
plusresetminus
شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۶

کروم باتری رایانه‌های مک را هدر می‌دهد

ایتنا - گوگل در آخرین بیانیه خود اعلام کرد از این مشکل آگاهی کامل دارد و در حال حل کردن آن است.
کروم باتری رایانه‌های مک را هدر می‌دهد


یکی از مهم‌ترین نکاتی که کاربران جهانی در جریان بررسی‌های انجام شده روی رایانه‌های مک مورد توجه قرار می‌دهند این است که دریابند کدام یک از مرورگرهای اینترنتی مخصوص این رایانه‌ها انرژی کمتری مصرف می‌کنند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، در بررسی‌های جدید نشان داده شده است که کروم گوگل سریع‌تر از دیگر مرورگرهای اینترنتی انرژی ذخیره شده در باتری رایانه‌های مک را تمام می‌کند.

لازم به ذکر است که گوگل در آخرین بیانیه خود اعلام کرد از این مشکل آگاهی کامل دارد و در حال کار کردن روی پروژه جدیدی است تا به موجب آن کروم با سیستم‌عامل OS X سازگاری بیشتری پیدا کند و این مرورگر انرژی ذخیره شده در باتری رایانه‌های مک را کمتر هدر بدهد.

مرکز توسعه مرورگر اینترنتی کروم روی شبکه اجتماعی +Google اعلام کرد که چهار کد اصلی که مربوط به مرورگر کروم در رایانه‌های مک مورد اصلاح قرار گرفته‌اند و به زودی نسخه بهینه شده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

 

در آزمایش انجام دو مدل مشابه از رایانه مک مورد استفاده قرار گرفته که در یکی از آنها از مرورگر کروم و در دیگری از مرورگر Safari اپل استفاده شده و یک کلیدواژه مشخص در هر دو آنها جست‌‌وجو شده است.

مرورگر کروم برای پیدا کردن نتایج مرتبط با این کلیدواژه ۳۹۰ تلاش را در ۳۰ ثانیه انجام داد و در مجموع ۰.۳ درصد از توان پردازنده مرکزی را در اختیار گرفت. در مقابل مرورگر Safari توانست با ۱۲۰ تلاش در ۳۰ ثانیه تنها ۰.۱ درصد توان پردازنده را اشغال کند.
 
کد مطلب: 36532
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
در کل مرورگر خیلی پر اشتهاییه.
هم رم هم پردازنده.
ولی خب در مقابلش بالاترین سرعت رو داره.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام