۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۳

نگرانی کاخ سفید از ایجاد پایگاه داده کارمندان آمریکایی توسط چین

ایتنا- به سرقت رفتن 4 میلیون کارمند آمریکایی موجب خشم و عصبانیت فراوان مردم و دولت آمریکا شد!
نگرانی کاخ سفید از ایجاد پایگاه داده کارمندان آمریکایی توسط چین


برخی مقامات آمریکایی بیم دارند که چین با استفاده از اطلاعات هک شده از چهار میلیون کارمند دولت از سال ۱۹۸۵ به این سو، پایگاه داده بزرگی برای جاسوسی از ایالات متحده تشکیل داده باشد.


به گزارش ایتنا از فارس، انتشار خبر این سهل‌انگاری بی سابقه موجب خشم و عصبانیت فراوان مردم و به خصوص کارکنان دولت در ایالات متحده شده که معتقدند باید پیش از این از موضوع مطلع می‌شدند.

البته منابع مطلع می‌گویند اطلاعات مربوط به کارکنان نهادهای قضایی و مجالس قانون‌گذاری ایالات متحده و همین‌طور پرسنل نظامی به دست هکرها نیفتاده و بخش عمده اطلاعات مسروقه مربوط به کارکنان قوه مجریه و ریاست جمهوری ایالات متحده است.

آمریکایی‌ها با استفاده از رسانه‌های خود تبلیغات گسترده‌ای به راه انداخته و مدعی هستند چین در آینده با استفاده از اطلاعاتی که از حمله هکری اخیر خود به دست آورده، حملات دیگری را بر ضد ایالات متحده صورت خواهد داد.

البته وزارت خارجه چین دخالت رسمی خود را در این حمله هکری رد کرده و ادعاهای آمریکا را غیرمسئولانه دانسته، اما مقامات انتظامی و قضایی ایالات متحده اصرار دارند که همان هکرهای چینی عامل حمله به Anthem Insurance در اوایل سال ۲۰۱۵ عامل حمله جدید هستند .

هکرها در جریان حمله قبلی توانسته بودند اطلاعات ده‌ها میلیون مشتری این شرکت را بدزدند.

سرقت اطلاعات شخصی چهار میلیون کارمند دولت آمریکا بزرگترین رسوایی هکری در شبکه‌های رایانه‌ای دولتی این کشور محسوب می‌شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد بی‌توجهی و اهمال برخی مؤسسات دولتی در زمینه به روزرسانی سیستم‌عامل‌های خود و همین‌طور نصب وصله‌های امنیتی و ... در موفقیت این حمله تاثیرگذار بوده است.

اداره مدیریت کارکنان ایالات متحده که اطلاعات کارکنان دولت از آن به سرقت رفته از قربانیان احتمالی خواست تا شرایط مالی خود را مجددا بررسی کرده و برای دریافت گزارش تراکنش‌های کارت اعتباری خود اقدام کنند.

در این میان بسیاری از افراد آسیب دیده از این حمله با حضور در شبکه‌های اجتماعی به بیان خشم و نارضایتی خود پرداخته‌اند.

شری سیلر یکی از این افراد است که با مراجعه به صفحه فیس‌بوک اداره مدیریت کارکنان ایالات متحده در آن نوشته است: مثل همیشه پول کافی ندارم و حالا باید نگران دزدیده شدن همین مقدار پول هم باشم!

لیندا الینور ریگبی رابینز یکی دیگر از کارکنان بازنشسته دولت آمریکاست که تصریح کرده : نمی‌فهمم چرا باید خبر این رویداد را در اخبار بشنوم.

اطلاع رسانی در این مورد باید با ارسال ایمیل توسط اداره مدیریت کارکنان صورت می‌گرفت.
کد مطلب: 36466
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام