۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۹

گوگل در نسخه بعدی مرورگر کروم به طور علنی به جنگ فایل‌های فلش خواهد رفت

ایتنا- فلش یکی از پرطرفدارترین برنامه‌ها برای ایجاد و تولید مالتی مدیاها می‌باشد.
گوگل در نسخه بعدی مرورگر کروم به طور علنی به جنگ فایل‌های فلش خواهد رفت


گوگل در چند سال اخیر رابطه چندان خوبی با کمپانی ادوبی و علل خصوص فناوری Adobe Flash این شرکت نداشته است.


یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های نرم‌افزاری برای ایجاد و تولید مالتی مدیاها، برنامه فلش می‌باشد.

فلش ماکرومدیا برای ایجاد حرکت و صدا در طراحی سایت‌های اینترنتی و نیز تولید نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و گاهی تولید تبلیغات رایانه‌ای، استفاده می‌گردد.

گوگل در اولین اقدام خود در راستای مخالفت با Adobe Flash، ابتدا نمایش محتویاتی که بر پایه این فناوری تولید شده‌اند را بر روی نسخه موبایل مرورگر کروم متوقف کرد.

پس از آن نمایش فایل‌های ویدئویی یوتیوب را به بستر HTML5 تغییر داد. اکنون نیز به بهانه کاهش حافظه داخلی سیستم میزبان قصد دارد نمایش فایل‌های فلش را در نسخه بعدی مرورگر کروم به کلی متوقف نماید.

بدون شک این اقدام گوگل بسیاری از کاربران را دلخور خواهد کرد و چه بسا بسیاری از آن‌ها راه مهاجرت به سایر مرورگرهای رایج بازار را در پیش گیرند.

یکی از مهندسان ارشد تیم توسعه دهنده گوگل کروم به نام Tommy Li رسماً این موضوع را اعلام کرده و در رابطه با آن این‌گونه اظهار نظر کرده است:

هنگامی که شما یک وب‌سایت حاوی محتویات فایل فلش همچون انیمیشن‌های تبلیغاتی را باز می‌کنید، ما به طور خودکار این نوع فایل‌ها را تشخیص می‌دهیم و آن را غیرفعال می‌کنیم.

البته این نکته را باید یادآور شویم که پلیرهای مبتنی بر این فناوری همچنان فعال خواهند بود و در روند اجرای آن‌ها خللی ایجاد نمی‌شود.

اگر ما به طور تصادفی چیزی را که به آن علاقه‌مند هستید غیر فعال کردیم، به راحتی با کلیک بر روی آن می‌توانید موجب بازگرداند آن شوید.

غیر فعال کردن محتویات مبتنی بر فناوری فلش ایده تازه‌ای محسوب نمی‌شود، با این حال این اولین باریست که گوگل به طور مستقیم قصد دارد این‌گونه فایل‌ها را از دیده محو نماید.

اگرچه Tommy Li به طور مستقیم به میزان انرژی ذخیره شده پس از اجرای این طرح اشاره نکرده، اما پیش‌بینی می‌شود کاربرانی که صورت حرفه‌ای از مرورگر کروم استفاده می‌کنند، در نسخه‌ جدید شاهد بهبود ۱۰ تا ۲۰ درصدی در دوام شارژ دستگاه خود باشند.

منبع : فارنت
کد مطلب: 36448
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
فقط غیرفعال میشن مثلا خبرآنلاین رو که باز کتی دیگه کارت تموم میشه بس که توش تبلیغات فلش گذاشتن
آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر