۰
plusresetminus
شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۵

چین، سرزمین میلیاردرهای "خودساخته"

ایتنا- تعداد میلیاردهای آسیایی بیش از میلیاردرهای اروپایی است.


بر پایه‌ تازه‌ترین گزارش نهاد پژوهشی "پرایوت ولث" چین، در حال حاضر در این کشور بیش از یک میلیون افراد ثروتمند زندگی می‌کنند. حجم دارایی این افراد که در دو دهه‌ گذشته به دست آمده، بیش از یک و نیم میلیون یورو است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، کارشناسان اقتصادی بانک آمریکایی USB در گزارش جامعی درباره‌ شمار میلیاردهای جهان، اعلام کردند که در حال حاضر، تعداد میلیاردرهای آسیایی بیش از میلیاردرهای اروپایی است و به‌ویژه بر شمار میلیاردرهای چینی هر هفته افزوده می‌شود.

در این گزارش که میزان ثروت ۱۳۰۰ میلیاردر (به دلار) در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته، تاکید شده که دارایی این افراد نه از راه ارث، بلکه از طریق راه انداختن کسب و کار و سرمایه‌گذاری‌های کلان در رشته‌های گوناگون به دست آمده است.

مسابقه‌ میلیاردرهای آسیایی و اروپایی

بنا بر نتایج این پژوهش، حجم دارایی این ثروتمندان "خود ساخته" که تعدادشان به ۹۱۷ تن می‌رسد، در دو دهه‌ میان سال‌های ۱۹۹۵ و ۲۰۱۴، بیش از سه و نیم بیلیون دلار بوده است. آمریکایی‌ها، ۴۷ درصد از این رقم را کسب کرده‌اند.

در مقام دوم، متمولین آسیایی قرار دارند که بیش از یک سوم این مبلغ را از آن خود ساخته‌اند.

بر اساس ارزیابی کارشناسان بانک USB در ۵ تا ۱۰ سال آینده، میلیونرهای آسیایی گوی سبقت را در کسب ثروت و گردآوری مال از توانگران آمریکایی خواهند ربود.

بنیان‌گذار گروه علی‌بابا
بیش از یک پنجم از میلیونرهای چینی که به‌طور میانگین بیش از سه و دو دهم میلیارد دلار ثروت دارند، دارایی خود را از راه تولید کالاهای مصرفی به‌دست آورده‌اند و ۱۳ درصد (با میانگین ثروتی بالغ بر دو و هفت دهم میلیارد دلار) از طریق معاملات ملکی و بنای ساختمان‌ها و برج‌های جدید.

افزایش ارزش سهام شرکت‌های چینی در بازار بورس نیز به ثروت این توانگران "خودساخته" افزوده است.

در این گزارش هم‌چنین آمده است که فعالیت‌های بازرگانی در دنیای مجازی نیز یکی دیگر از دلایل افزایش شمار متمولان در چین است.

"گروه علی‌بابا" که شرکتی بزرگ در بخش تجارت الکترونیکی جهان است، از جمله‌ این شرکت‌هاست.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که خودروی مورد علاقه‌ اغلب این میلیاردرهای آسیایی، اتومبیل پورشه‌ ساخت آلمان است!
کد مطلب: 36315
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير