۱
۰
plusresetminus
شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹

ایرانی‌ها در صدر کاربران تلگرام هستند

ایتنا- البته کند شدن وایبر را در رونق گرفتن تلگرام توسط کاربران ایرانی نباید نادیده گرفت!
ایرانی‌ها در صدر کاربران تلگرام هستند


بیشترین سهم بازدید از سایت تلگرام در دنیا برای کاربران ایرانی ثبت شده است.  پیش از این برخی مراکز تحقیقاتی عنوان کرده بودند که ایرانی‌ها ۱۰ درصد کل کاربران وایبر را در سطح جهان شامل می‌شوند و از این رو بیشترین حجم استفاده را از این نرم‌افزار رایگان ارتباطی دارند.

اما با این وجود اواخر سال گذشته شاهد اختلالات شدید وایبر و حتی از دسترس خارج شدن آن در موارد بسیاری بودیم؛ موضوعی که بعدها توسط مسئولان دولتی و مدیران اپراتورهای موبایل به گردن سرورهای وایبر انداخته و گفته شد که اختلالات ناشی از ضعف سیستمی وایبر است.با وجود چنین اختلالاتی میزان استفاده آنها نسبت به نیمه‌های سال ۹۳ نیز بیشتر شد و به ۱۱.۸ درصد از کل ترافیک وایبر رسید.

بعد از ایران نیز به ترتیب روسیه، آمریکا، هند و برزیل بیشترین استفاده را از این پیام‌رسان موبایلی دارند.

با توجه به کندی‌های مکرر وایبر، موج جدیدی از مهاجرت‌ها به سمت پیام‌رسان رایگان موبایلی "تلگرام" آغاز شد و در اردیبهشت ۹۴ به حداکثر میزان خود رسید.
تلگرام در واقع پیش از اوج گرفتن در ایران، از اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی به دلیل اختلالات گسترده برنامه مشابهش یعنی واتس‌آپ در دنیا، محلی برای رجوع میلیونی کاربران جهانی شد.

حتی برخی تحقیقات نشان می‌دهد که این پیام‌رسان موبایلی در آمریکا و چند کشور دیگر نیز به رتبه نخست شبکه‌های موبایلی رسید و بالاتر از فیس‌بوک، واتس‌آپ و کیک قرار گرفت.

یکی از مدیران تلگرام زمانی دلیل موفقیت این برنامه را خریداری شدن واتس‌آپ توسط فیس‌بوک عنوان کرد و گفت: حتی پیش از این اتفاق ما برنامه شماره یک در زبان‌های اسپانیایی، عربی و چند فروشگاه برنامه در آمریکای لاتین بودیم.

حال ظرف چندین ماه، بیشترین سهم بازدید از سایت این برنامه برای کاربران ایرانی ثبت شده است؛ تصویر زیر نشان می‌دهد که بعد از ایران با سهم ۱۵.۱ درصدی در مراجعه به وب سایت تلگرام، روسیه، کره جنوبی، هند و اسپانیا قرار دارند.

نکته قابل تأمل این است که رنک (رتبه اینترنتی) وایبر در ایران ۱۰۷۸ و تلگرام ۴۳۴ است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 36303
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
بیکارتر از این ما نیست تو دنیا
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام