۰
plusresetminus
شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵

درآمد 90 هزاردلاری با سرقت عکس در اینستاگرام!

ایتنا- ریچارد پرنس، عکس‌های اینستاگرام را می‌فروخت!
درآمد 90 هزاردلاری با سرقت عکس در اینستاگرام!


فردی در آمریکا به نام ریچارد پرنس با به راه‌انداختن نمایشگاه عکس بوسیله عکس‌های موجود در صفحه اینستاگرام دیگران و فروش آنها جنجال زیادی به پا کرده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، این هنرمند جنجالی این بار یک نمایشگاه از عکس‌های فرد دیگری را بدون اجازه در نیویورک راه‌اندازی کرده و به قیمت ۹۰ هزار دلار به فروش رسانده است!

در واقع کار پرنس اینست که عکس‌های خیره کننده در اینستاگرام را پیدا می‌کند و از آنها در ابعاد بزرگ پرینت می‌گیرد و به فروش می‌رساند.

تازه‌ترین نمایشگاه ریچارد پرنس در نیویورک چندین هزار دلار برایش درآمدزایی داشته و این در حالیست که عکاسانی که وی تصاویر آنها را برداشته چیزی عایدشان نخواهد شد.

روزنامه ایندیپندنت گزارش داد: فردی که پرنس عکس‌هایش را بدون اجازه پرینت گرفته و به قیمت بیش از ۹۰ هزار دلار فروخته گفته است که پرنس را برای گرفتن سهم پول تحت تعقیب قرار نخواهد داد.

دوئه دیر یکی از زنانی که پرنس عکس‌هایش را به سرقت برده در اینستاگرامش نوشت: قصد ندارم او(پرنس) را تحت تعقیب قرار دهم.

مؤسس و مدیرعامل مو آبی شرکت لوازم آرایشی "لایم کرایم" همچنین با به نمایش گذاشتن تصویر اصلی توضیح داد که عروسکی که در تصویر دیده می‌شود توسط دوست هنرمندش جاشوا دیوید مک کنی ساخته شده اما در عکسی که پرنس در نمایشگاه گذاشته نامی از وی برده نشده است.

دوئه دیر گفت: ریچارد پرنس توضیح عکس را قبل از چاپ کردن و به نمایش گذاشتن آن در گالری فریز حذف کرده است.

پرنس ۶۵ ساله که مجموعه ۳۷ عکس‌ به نمایش گذاشته شده توسط وی در گالری فریز نیویورک هفته گذشته همگی به فروش رفت، به تصاحب تصاویری که پیدا می‌کند معروف است و روی خط باریکی بین نقض کپی رایت و هنر حرکت می‌کند.

پرنس می‌گوید: من بین آنچه جمع‌آوری می‌کنم و آنچه که خلق می‌کنم تفاوتی نمی‌بینم.

وی اولین‌بار سال گذشته زمانیکه که تصاویری اینستاگرامی را در گالری گاگوسیان در نیویورک به نمایش گذاشت به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.
کد مطلب: 36299
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام