۰
plusresetminus
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۶

90 درصد کاربران آمریکا به حریم شخصی در اینترنت بی‌اعتماد هستند

ایتنا- با وجود آگاهی شهروندان آمریکایی از فقدان امنیت در اینترنت کماکان تدابیر مهمی اتخاذ نمی‌کنند!
90 درصد کاربران آمریکا به حریم شخصی در اینترنت بی‌اعتماد هستند


در حالی که حفظ حریم شخصی در زمان استفاده از اینترنت به دغدغه بیش از ۹۰ درصد از آمریکایی‌ها مبدل شده، کمتر از ۱۰ درصد از شهروندان این کشور معتقدند این آرزو می‌تواند محقق شود.


به گزارش ایتنا از فارس، البته نکته جالب دیگر این است که ۹۱ درصد از مردم این کشور برای جلوگیری از جاسوسی سایبری یا سرقت اطلاعات دیجیتالی‌شان تغییری در نحوه استفاده خود از اینترنت یا تلفن‌های همراه به وجود نیاورده‌اند.

نتایج بررسی‌های جدید مربوطه که توسط موسسه Pew Research منتشر شده، نشان می‌دهد که ناامنی داده‌های شخصی یک دغدغه جدی در کل امریکاست.

در بخشی از این گزارش می‌خوانیم: دو سال بعد از افشاگری‌های اولیه اسنودن، مردم با مشکلات امنیتی در خرده فروشی‌های مشهور، بیمه‌های درمانی و نهادهای مالی مواجه شده‌اند.

ناامنی داده‌های کاربران بر تصمیمات و فعالیت‌های روزانه بسیاری از آمریکایی‌ها سایه انداخته و آنها این تحولات را عمیقا دردسرآفرین می‌دانند.

البته برخی هم اعتقاد ندارند که این وضعیت بر شرایط شخصی آنها تاثیر بگذارد.

در مجموع افرادی که اطلاعات بیشتری در مورد جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا و افشاگری‌های ادوارد اسنودن داشته‌اند بیشتر خواستار حفظ حریم شخصیشان بوده‌اند.

دیگر یافته‌های این تحقیق به شرح زیر است:

تنها ۹ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که کنترل زیادی بر اطلاعات جمع‌آوری شده در مورد خودشان دارند و ۳۸ درصد معتقدند این کنترل تنها در حد متوسط است.

تنها ۶ درصد از افراد بزرگسال گفته‌اند که به نهادهای دولتی در مورد شیوه نگهداری سوابق و اطلاعات خود و حفظ ایمنی آنها اعتماد کامل دارند.

۲۵ درصد در حد متوسط به آنها اعتماد داشته‌اند. میزان اعتماد کامل به شرکت‌های تلفن ثابت و مؤسسات کارت اعتباری در این زمینه به ترتیب ۶ و ۹ درصد بوده است.

۵۵ درصد آمریکایی‌ها خواستار حفظ گمنامی خود در حین انجام فعالیت‌های آنلاین هستند ولی ۱۶ درصد مخالف این ایده بود و ۲۷ درصد هم گزینه نمی‌دانم را انتخاب کرده اند.
کد مطلب: 36263
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام