۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۸

اینتل قابلیت‌های بصری Edge مایکروسافت را ارتقاء می‌دهد

ایتنا - مهندسان اینتل به صورت کاملا نزدیک پروژه توسعه مرورگر Edge را دنبال می‌کنند و در این زمینه اقدامات گسترده‌ای انجام داده‌اند.
اینتل قابلیت‌های بصری Edge مایکروسافت را ارتقاء می‌دهد


شرکت اینتل به عنوان بزرگ‌ترین تراشه‌ساز جهان همکاری‌هایی را با مایکروسافت آغاز کرده است تا قابلیت‌های مرورگر اینترنتی جدید این شرکت موسوم به Edge را ارتقاء دهد، امکانات بصری پیشرفته به آن اضافه کند و هنگام به‌کارگیری در دستگاه‌های موبایلی مصرف باتری توسط آن به حداقل برسد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ای‌ویک، کارشناسان شرکت تولیدکننده تراشه‌های رایانه‌ای اینتل اعلام کردند طی چند ماه گذشته همکاری‌های گسترده‌ای را برای ارتقاء مرورگر اینترنتی Edge انجام داده‌اند تا نسل بعدی Internet Explorer قوی‌تر و کامل‌تر در اختیار کاربران جهانی قرار گیرد.

این دو شرکت پیش‌‌تر همکاری‌هایی را در زمینه موتور Chakra JavaScript برای مرورگر IE به انجام رساندند تا نسخه نهایی آن مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۸.۱ با بهترین امکانات عرضه شود و حجم کدهای آن به حداقل برسد.

اما برای مرورگر Edge گفته شده است که همکاری‌ها به صورت کاملا متفاوت دنبال می‌شود و مبتنی بر آن امکانات جدید در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

 

سیستم Edge که تا ماه گذشته با نام Project Spartan شناخته می‌شد مرورگر جدید مایکروسافت محسوب می‌شود که به صورت پیش‌فرض همراه با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ برای کاربران جهانی عرضه خواهد شد.
این محصول که مبتنی بر فناوری‌های مدرن ساخته شده است، دستیار الکترونیکی Cortana را هم شامل می‌شود و امکانات آن نسبت به IE کاملا متفاوت است.

«راب هواسینسکی» و «گائوراف ست» از مدیران توسعه Edge و Chakra در شرکت مایکروسافت روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح دادند: «مهندسان شرکت اینتل به عنوان بخشی از همکاری‌های گسترده خود با مایکروسافت در زمینه ارتقاء ویندوز ۱۰، به صورت کاملا نزدیک پروژه توسعه مرورگر Edge را دنبال می‌کنند و در این زمینه اقدامات گسترده‌ای انجام داده‌اند.»
 
کد مطلب: 36227
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم