۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۹

رقابت مایکروسافت با سه شرکت چینی برای خرید بلاک‌بری

ایتنا- با از راه رسیدن گوشی‌هایی همچون آیفون بلاک‌بری به حاشیه رانده شد.
رقابت مایکروسافت با سه شرکت چینی برای خرید بلاک‌بری


مایکروسافت به جمع سه شرکت چینی هواووی، شیوامی و لنووو پیوست که گفته می‌شود در تلاش برای خرید بلاک‌بری به منظور تقویت جایگاه خود در بازار محصولات همراه هستند.


به گزارش ایتنا از فارس، بلاک‌بری در سال‌های دور در زمینه ساخت گوشی‌های هوشمند مناسب برای صاحبان مشاغل اعتبار خوبی داشت، اما در چند سال گذشته با از راه رسیدن آیفون و دیگر گوشی‌های پیشرفته لمسی به حاشیه رانده شده بود.

این شرکت سرانجام در سال گذشته مجددا به سودآوری رسید و همین امر باعث شده تا غول‌های دنیای محصولات همراه به خرید بلاک‌بری علاقمند شوند.

بررسی‌های مؤسسه Good Technology نشان می‌دهد تنها یک درصد از صاحبان مشاغل و کاربران تجاری از گوشی‌های هوشمند مجهز به ویندوز‌فون استفاده می‌کنند.

این آمار برای مایکروسافت امیدوارکننده نیست و لذا این شرکت قصد دارد با استفاده از فناوری‌ها و تجربیات بلاک‌بری جایگاه متزلزل خود را تقویت کند.

لازم به ذکر است که ۷۳ درصد از کاربران تجاری از iOS و ۲۶ درصد از سیستم‌عامل آندروید استفاده می‌کنند.

کارشناسان می‌گویند مایکروسافت در صورت خرید بلاک‌بری از آن برای تقویت خدمات اینترنتی در وسایل نقلیه ، ارتقای پلاتفورم همراه خود و همین‌طور ارتقای سرویس‌های مخابراتی هم استفاده می‌کند.

آنها می‌افزایند که رقبای چینی مایکروسافت برای خرید بلاک‌بری با موانعی از سوی رگولاتورهای آمریکا و اروپا هم مواجه می‌شوند که ناشی از نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی است و لذا مایکروسافت شانس بیشتری برای خرید بلاک‌بری کانادایی دارد.
کد مطلب: 36223
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
با ویندوز 10 اندروید نابود میده و سهمی زیادی از شرکت اپل هم گرفته میشه
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام