۵
۰
plusresetminus
شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۵

ناکامی پروژه اتصال فیبر نوری منازل

علیق پروانه اپراتور چهارم
ایتنا- قرار بود اپراتور چهارم، زمینه اتصال منازل به شبکه فیبرنوری را فراهم کند و دسترسی مردم به اینترنت با سرعت بالا امکان‌پذیر شود.
ناکامی پروژه اتصال فیبر نوری منازل


معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه پروژه اتصال فیبر نوری منازل تاکنون صفر درصد پیشرفت داشته است از تصمیم گیری کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای این پروژه خبر داد.


به گزارش ایتنا از مهر، غلامرضا داداش زاده با اشاره به آخرین وضعیت پروژه اتصال فیبر نوری منازل که اپراتور ایرانیان نت باید در کشور آن را به اجرا در می‌آورد گفت: این پروانه برای ایجاد و بهره برداری از شبکه‌های انتقال نور و دسترسی بود که در دی ماه ۹۱ لازم الاجرا شد و مطابق بند ۱۵ ماده ۱ این پروانه، تعهدات اجرا و توسعه آن باید توسط اپراتور چهارم ارتباطی کشور پس از ۱۸ ماه به اجرا می‌آمد.

وی ادامه داد: بر اساس این برنامه زمانبندی این اپراتور باید از ۹ تیرماه سال ۹۳ شبکه اش را به صورت تجاری بهره برداری می کرد و تا نهم دی ماه سال ۹۳ حداقل یک میلیون پورت فیبر نوری در کشور برای مشترکان نصب می‌کرد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات با بیان اینکه این اپراتور تاکنون به صفر درصد این تعهدات عمل کرده است گفت: اخطارهای زیادی در این زمینه داده ایم اما این پروژه کاملا از تعهدات عقب است.

داداش زاده با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ شبکه دسترسی فیبر نوری در کشور توسط این اپراتور ایجاد نشده است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مشکلات عمده اپراتور ایرانیان نت مربوط به سهامداری است، این اپراتور پیشنهادی را برای تاسیس تعهدات توسعه و اجرا به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه داده است تا بر اساس مدل جدید تعهدات این اپراتور تغییر یابد. این موضوع به عنوان تغییرات درخواستی اپراتور ایرانیان نت در حال بررسی است و تصمیم نهایی برای پروژه اتصال فیبر نوری منازل هنوز اتخاذ نشده است.

وی گفت: اما مطابق آنچه که معاونت نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تکلیف دارد تقاضای جریمه و سایر موارد مد نظر که در پروانه این اپراتور پیش بینی شده است را به کمیسیون تنظیم مقررات ارائه داده ایم. مطابق این پیشنهاد از ظرفیت های پروانه برای جریمه و لغو و یا تعلیق پروانه استفاده خواهیم کرد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه اپراتور ایرانیان نت اعلام کرده که میزان تعهدات پروانه ای از نظر زمانبندی با اجرا تناسب نداشته است افزود: اما معاونت نظارت سازمان تنظیم مقررات بر اساس مواد این پروانه تصمیم گیری می کند و کاری به اعتراض و درخواست این اپراتور ندارد. بر این اساس طبق مفاد این پروانه جرایمی برای این اپراتور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در مورد تعلیق یا لغو پروانه پروژه اتصال فیبر نوری منتظر دفاعیات این اپراتور در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هستیم و طی چند هفته آینده تعیین تکلیف این پروژه در دستور کار این کمیسیون قرار خواهد گرفت.

قرار بود اپراتور ایرانیان نت به عنوان اپراتور چهارم ارتباطی کشور اتصال منازل به فیبر نوری در کشور را فراهم کند که این موضوع باعث افزایش سرعت دسترسی مشترکان اینترنت به اینترنت با سرعت بالا و از طریق شبکه دسترسی فیبر نوری می‌شد.
کد مطلب: 36171
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
ما در این سه دهه خیلی عادت کرده ایم به این اختلالات. این هم یکی روی همه انها
feedback
United States
فسادی که میخواد کشور پیشرفت نکنه
مثل پروژه رایتل اینبار در ایرانیان نت رخ داد
جالبه همین چند روز پیش گفتن تو کرج داره کارهای نهایی میشه اما حتی یک عکس هم تا بحال ایرانیان نت منتشرنکرده ببینیم فیبرهای نوریشون چه رنگی هستند !
feedback
Russian Federation
فساد در مسئولان دیگه علنی شده
feedback
United States
خوب این عقب نگه داشتن کشور خیانت نیست !
تحریم های داخلی رو بردارید !
feedback
Iran, Islamic Republic of
تو کشور یک کار درست نمیزارن انجام بشه من چی بگم اخه؟
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام