۰
plusresetminus
شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۲

درخواست شرکت‌های فناوری از اوباما: با رمزگذاری داده‌ها مخالفت نکنید

ایتنا- شرکت‌های بزرگ مانند گوگل در مورد پیامد ناخواسته سیاست‌هایی که به منظور تضعیف فناوری رمزگذاری وضع می‌شوند به اوباما هشدار دادند.
درخواست شرکت‌های فناوری از اوباما: با رمزگذاری داده‌ها مخالفت نکنید


برخی شرکت‌های بزرگ فناوری، سازمان‌های مدافع حقوق مدنی و متخصصان امنیتی نامه‌ای برای اوباما رئیس جمهور آمریکا ارسال کرده و خواستار مخالفت وی با قوانین ضد رمزگذاری داده‌های کاربران شدند.


به گزارش ایتنا از فارس، در این نامه که مدیران شرکت‌های بزرگی همچون گوگل، فیس‌بوک، اپل و مایکروسافت آن را امضا کرده‌اند در مورد پیامدهای ناخواسته سیاست‌هایی که به منظور تضعیف فناوری‌های رمزگذاری وضع می‌شوند هشدار داده شده است.

در دو سال اخیر و به خصوص پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد همکاری شرکت‌های‌فناوری امریکا با کاخ سفید برای جاسوسی از کاربران اینترنت و تلفن همراه، این شرکت‌ها که اعتبار و درآمد خود را در خطر دیده‌اند تلاش کرده‌اند فناوری‌های رمزگذاری اطلاعات را بر روی تولیداتشان تقویت کنند تا حریم شخصی کاربران در برابر جاسوسی‌های دولتی محفوظ بماند.

به عنوان مثال اپل مدعی است داده‌های کاربران آیفون 6 را به گونه‌ای رمزگذاری می‌کند که به جز خود کاربر گوشی هیچ‌کس و از جمله اپل نمی‌تواند به این داده‌ها دسترسی یابد.

اما اقداماتی از این دست با اعتراض اف.بی.آی و آژانس امنیت ملی آمریکا مواجه شده که می‌گویند نتیجه این کار به خطر افتادن امنیت ملی آمریکاست، زیرا تروریست‌ها، جاسوسان خارجی، هکرها و جانیان هم می‌توانند از فناوری‌های یاد شده سواستفاده کنند.

کاخ سفید فعلا در حال بررسی موضوع است، اما ممکن است از وضع قوانینی حمایت کند که بر اساس آن شرکت‌های فناوری مجبور به استفاده از شیوه‌های خاصی از رمزگذاری اطلاعات شوند که توسط پلیس و نهادهای جاسوسی ایالات متحده قابل رمزگشایی باشد.

شرکت‌های فناوری این روش را خطرناک دانسته و معتقدند اگر قرار باشد شیوه‌های رمزگذاری داده‌ها به طور عمدی دچار نقاط ضعف و ابزاری برای نفوذ باشند، علاوه بر ماموران دولتی هر کسی می‌تواند از آنها سواستفاده کند و لذا این روش هم به نتیجه نمی‌رسد.

در بخشی از این نامه آمده است: ما هرگونه پیشنهاد به شرکت‌های آمریکایی برای تضعیف عمدی امنیت محصولاتمان را رد می‌کنیم و از کاخ سفید می‌خواهیم به جای این کار بر سیاست‌گذاری‌هایی متمرکز شود که به جای کاهش استفاده گسترده از فناوری‌های قدرتمند رمزگذاری موجب افزایش این کار شود.
کد مطلب: 36151
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام