۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۲

ویندوز 10 به رایگان در اختیار کاربران نسخه‌های تقلبی قدیمی‌تر قرار نمی گیرد

ایتنا- استفاده از ویندوزهای تقلبی دردسرهای برای مایکروسافت ایجاد کرده است.
ویندوز 10 به رایگان در اختیار کاربران نسخه‌های تقلبی قدیمی‌تر قرار نمی گیرد


مایکروسافت اعلام کرده که اگر چه استفاده از ویندوز 10 رایگان است، اما قرار نیست این نسخه برای همگان رایگان باشد.


به گزارش ایتنا از فارس، رایانه‌هایی که نسخه اصیل و غیرتقلبی ویندوز 10 بر روی آنها نصب نشده باشد نمی‌توانند به رایگان به تازه‌ترین نسخه ویندوز مهاجرت کنند.

تری میرسون مدیر واحد ویندوز مایکروسافت ضمن اعلام این خبر هرگونه گمانه‌زنی در مورد امکان استفاده از ویندوزهای تقلبی برای به روزرسانی این سیستم‌عامل و انتقال به ویندوز 10 را رد کرده است.

البته برخی کاربران از این شکایت دارند که از ویندوزهای اصل همراه با شماره لیسانس درست استفاده می‌کنند، اما مایکروسافت به اشتباه ویندوز آنها را تقلبی دانسته و اجازه به روزرسانی نمی‌دهد.

در مواردی نیز بعد از خرید رایانه‌های جدید، شرکت‌های سازنده ویندوزهای خود را به درستی بر روی آنها نصب کرده و خریداران را به دردسر می‌اندازند.

استفاده از ویندوزهای تقلبی در کشورهای بزرگی مانند چین مشکلات فراوانی برای مایکروسافت ایجاد کرده، زیرا این کار به یک رویه عادی مبدل شده است.

با این حال مایکروسافت که خود را قربانی استفاده از کپی‌های تقلبی ویندوز می‌داند می‌گوید از سخت گیری‌های خود در این زمینه نمی‌کاهد و کاربران ویندوزهای تقلبی قطعا از استفاده از ویندوز 10 محروم خواهند ماند.
کد مطلب: 36097
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
چنان نوشتی چین فکر کردم 80 میلیون ایرانی از ویندوز اصل استفاده می کنند
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير