۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۶

جایزه یک میلیون دلاری شرکت هواپیمایی آمریکایی به هکرها برای کشف حفره‌های امنیتی

ایتنا- یک محق امنیتی در حساب توئیتر خود از نقص امنیتی خدمات وای‌فای و شبکه تفریحی یونایتدایرلاین خبر داد.
جایزه یک میلیون دلاری شرکت هواپیمایی آمریکایی به هکرها برای کشف حفره‌های امنیتی


شرکت هواپیمایی آمریکایی یونایتدایرلاین به هکرها و متخصصان امنیتی پیشنهاد کرده برای یافتن حفره‌های امنیتی در سایت، برنامه‌های همراه و پرتال‌های آنلاین این شرکت تلاش کنند تا جایزه نقدی بگیرند.


به گزارش ایتنا از فارس، چند هفته قبل یک محق امنیتی در حساب توئیتر خود از نقص امنیتی خدمات وای‌فای و شبکه تفریحی یونایتدایرلاین خبر داد که باعث شده بود امنیت مسافران برخی مدل‌های هواپیماهای ایرباس و بوینگ این شرکت به خطر بیفتد.

همین مساله شرکت مذکور را به فکر انداخت تا به افرادی که آسیب پذیری‌های امنیتی خدماتش را اعلام کنند، جایزه بدهد.

اما نکته جالب این است که برنامه مذکور برای شناسایی ضعف‌های شبکه‌های وای‌فای یا سیستم‌های تفریحی یونایتدایرلاینز نیست و این شرکت هشدار داده که تلاش برای هک کردن این سیستم‌ها برای شناسایی ضعف‌هایشان به تحقیقات جنایی بر علیه هکر منجر می‌شود.

در عوض این شرکت از همه صاحب نظران و کارشناسان خواسته تا با یافتن نقص‌های امنیتی وب سایت‌ها، برنامه‌های همراه و پرتال‌های آنلاینش جایزه دریافت کنند.

رقم این جایزه از ۵۰ هزار دلار برای حفره‌های مربوط به برنامه‌نویسی سایت‌ها تا یک میلیون دلار برای مشکلات بسیار جدی در نوسان است.

شرکت‌های گوگل، مایکروسافت و فیس‌بوک برای شناسایی حفره‌های بسیار خطرناک حداکثر ۲۰۰ هزار دلار و برای شناسایی حفره‌های عادی تنها ۱۵۰۰ دلار جایزه پرداخت می‌کنند و همین اختلاف قیمت جذابیت رقابت هکری یونایتدایرلاینز را افزایش داده است.
کد مطلب: 36085
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام