۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱

IBM برای آلمانی‌ها ابرکامپیوتر ۴۰ پتابایتی تولید کرد

ایتنا - این مرکز بزرگترین آرشیو اطلاعاتی جهان مربوط به وضعیت آب و هوایی را در اختیار دارد و مجموع داده‌های دو سیستم HPPS و HSS آن 500 پتابایت محاسبه می‌شود.
IBM برای آلمانی‌ها ابرکامپیوتر ۴۰ پتابایتی تولید کرد


نرم‌افزار مدیریت حافظه‌های ذخیره‌ساز IBM برای آلمانی‌ها ارتقا میابد تا سیستم روبوتیک شبیه‌سازی وضعیت جوی با ۴۰ پتابایت اطلاعات ابرکامپیوتر جدیدی را در «مرکز محاسبات آب‌وهوایی آلمان» (DKRZ) در اختیار بگیرد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، مرکز DKRZ که در شهر هامبورگ واقع شده است، سیستم مدیریت حافظه‌های اطلاعاتی جدیدی در اختیار گرفت که می‌تواند کلیه اطلاعات مربوط به وضعیت جوی را به آن منتقل کند.

سیستم جدید مبتنی بر زیرساخت سیستم‌های اطلاعاتی با قابلیت اجرایی بالا(HPSS) ساخته شده است و تلاش مشترکی بین IBM و محققان آلمانی محسوب می‌شود تا داده‌ها در حجم پتابایت مورد تحلیل قرار بگیرند.

سیستم HPSS به صورت مشترک توسط شرکت IBM، وزارت انرژی آمریکا(DOE)، آزمایشگاه ملی Lawrence Livermore و چهار دانشگاه معتبر آمریکایی ساخته شده است.
این مراکز در سابقه کاری خود تولید قوی‌ترین ابرکامپیوترهای جهان را نیز جا داد‌ه‌اند.

مرکز DKRZ توضیح داد که هم‌اکنون بیش از ۴۰ پتابایت اطلاعات در اختیار دارد که این حجم ظرف ۵ سال آینده دو برابر می‌شود.

 

به گفته شرکت IBM، این مرکز بزرگ‌ترین آرشیو اطلاعاتی جهان مربوط به وضعیت آب و هوایی را در اختیار دارد و مجموع داده‌های دو سیستم HPPS و HSS آن ۵۰۰ پتابایت محاسبه می‌شود.

لازم به ذکر است که این مرکز به جز HPPS، هفت نوار اطلاعاتی گسترده Oracle/StorageTek SL۸۵۰۰ را در اختیار دارد که توسط ۵۶ روبوت هوشمند مدیریت می‌شوند و در مجموع ۱۹۰ پتابایت اطلاعات در این بخش ذخیره شده است.

سیستم جدید ارائه شده توسط IBM ارتباط میان قوی‌ترین ابرکامپیوترها با ارشیو DKRZ را فراهم می‌کند و از اواخر سال جاری میلادی این امکان را فراهم می‌آورد تا در هر ثانیه ۱۲ گیگابایت اطلاعات منتقل شود یا مورد تحلیل قرار بگیرد.
 
کد مطلب: 35920
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام