۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۶

بعضی ابزارهای اندرویدی اطلاعات کاربر را به ۲ هزار سرور می‌فرستند

ایتنا - کارشناسان با انجام مطالعه روی 2 هزار ابزار کاربردی به این نتیجه رسیدند که بیش از 250 هزار سرور به آنها متصل هستند.
بعضی ابزارهای اندرویدی اطلاعات کاربر را به ۲ هزار سرور می‌فرستند


کارشناسان دریافتند برخی ابزارهای اندرویدی در هر بار که اجرا می‌شوند اطلاعات کاربر را به بیش از ۲ هزار سایت اینترنتی مختلف ارسال می‌کنند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از دیجیتال‌ژورنال، کارشناسان با انجام مطالعه روی ۲ هزار ابزار کاربردی به این نتیجه رسیدند که بیش از ۲۵۰ هزار سرور به آنها متصل هستند تا رفتارهای کاربران را زیر نظر بگیرند و متناسب با آنها آگهی‌های تبلیغاتی را منتشر کنند.

این مطالعه با سرپرستی «لوئیجی ویگنری» در مرکز Eurecom فرانسه انجام شد.
این مرکز تحقیقاتی بیش از ۲ هزار ابزار کاربردی را در ۲۵ زمینه مختلف از فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل بارگذاری و سپس آنها را روی گوشی هوشمند Galaxy S۳ اجرا کرد.

این گوشی هوشمند به گونه‌ای تنظیم شد تا بتواند ترافیک خروجی مربوط به هر ابزار را محاسبه و ارتباط آن با سرورهای مختلف را شناسایی کند. در این اقدام هر آدرس اینترنتی که ابزار کاربردی سعی می‌کرد به آن متصل شود مورد بررسی قرار گرفت.

 

در مجموع این ابزارهای کاربردی به ۲۵۰ هزار آدرس اینترنتی متصل شدند که این آدرس‌ها در بیش از ۲ هزار دامنه اینترنتی اصلی طبقه‌بندی می‌شدند.

در حالی که بعضی از این ابزارهای کاربردی تعداد کمی آگهی تبلیغاتی نمایش می‌دادند، برخی از انواع آنها به تنهایی حجم گسترده‌ای از آگهی را روانه گوشی می‌کردند.

این بررسی نشان داد یک ابزار کاربردی کوچک که برای تنظیم صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد، به تنهایی با بیش از ۲ هزار سرور مجزا در سراسر جهان در ارتباط است.
 
کد مطلب: 35842
نام شما
آدرس ايميل شما


خودی
feedback
Iran, Islamic Republic of
با سلام
پس دلیل اینکه در پس زمینه این برنامه ها سند و رسیو دارند ، شارژ دیتای گوشی رو زودتر مصرف میکنند.
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است