۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۴

درخواست مخابرات برای افزایش نرخ تمامی مکالمات تلفن ثابت

ایتنا- درآمد مخابرات در سال گذشته 20 درصد کاهش داشت.
درخواست مخابرات برای افزایش نرخ تمامی مکالمات تلفن ثابت


مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از کاهش ۲۰ درصدی درآمد این شرکت در سال گذشته خبر داد و گفت: مخابرات خواستار افزایش نرخ تمامی مکالمات تلفن ثابت اعم از داخل شهری، خارج شهری و بین استانی و نیز آبونمان است.


به گزارش ایتنا از مهر، کاظم ابراهیمی از ارائه ۵ سناریو به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات برای افزایش و تغییر نرخ مکالمات تلفن ثابت خبر داد و اظهار داشت: پیشنهاد مخابرات مربوط به رفع مشکل درآمدی تلفن ثابت است.

وی با تاکید براینکه تلفن ثابت یک کسب و کار مستقل از تلفن همراه است و باید منابع درآمدی آن به صورت مجزا دیده شود اظهار داشت: اگرچه تلفن ثابت و سیار به صورت ترکیبی می‌توانند مشکلات توسعه‌ای را رفع کنند اما آنچه مسلم است اینکه تلفن ثابت باید به خودی خود دارای درآمد معقول و متفاوت از تلفن همراه باشد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از افت و کاهش درآمد این شرکت از محل تلفن ثابت در سال گذشته خبر داد و گفت: این موضوع نشات گرفته از دو عامل است؛ به نحوی که توسعه شبکه موبایل در کشور باعث افت تلفن ثابت شده که این موضوع در دنیا نیز سابقه دارد؛ اما بحث دوم مربوط به ثابت ماندن تعرفه‌ها و نرخ مکالمات است که در مقایسه با افزایش بسیار بالای هزینه‌ها و تورم، باعث کاهش درآمد مخابرات شده است.

وی از کاهش ۲۰ درصدی درآمد شرکت مخابرات ایران بعد از اجرای هم‌کدسازی در سطح کشور خبر داد و گفت: این درحالی است که هزینه‌ها به شدت افزایش یافته است و این روند جلوی توسعه مخابرات را خواهد گرفت.

ابراهیمی تاکید کرد: برای توسعه شبکه مخابراتی کشور و برای آنکه چرخ تلفن ثابت از حرکت باز نایستد از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست کرده‌ایم نرخ تمامی مکالمات تلفن ثابت چه داخل شهری، چه خارج شهری و بین استانی و آبونمان بررسی شود و تغییر مناسب بر روی این نرخ‌ها اعمال شود.

وی با بیان اینکه در پیشنهاد ارائه شده به رگولاتوری درصد افزایش قیمت را در قالب ۵ سناریو تهیه و ارائه کرده‌ایم افزود: جلسات متعدد کارشناسی در این زمینه با حضور رگولاتوری برگزار شده و به زودی این طرح در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی خواهد شد.

آخرین نرخ مکالمات تلفن ثابت بعد از یکسان سازی کدها در هر استان
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اردیبهشت ماه سال ۹۳ مصوبه تغییر قیمت‌های تلفن ثابت را ابلاغ کرد و شرکت مخابرات ایران موظف شد بعد از اجرای طرح یکسان سازی در استان‌های مختلف این تعرفه‌ها را اجرایی کند.

این کمیسیون سقف تعرفه مکالمات تلفن ثابت از ابتدای سال ۱۳۹۳ را به ازای هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی ۳۰ ریال، هر دقیقه مکالمات ثابت به ثابت بین استانی ۳۳۰ ریال، هر دقیقه مکالمات تلفن ثابت به همراه شرکت ارتباطات سیار ۶۲۵ ریال و هر دقیقه مکالمه تلفن ثابت به سیار اپراتورهای تلفن همراه ۶۲۵ ریال تعیین کرده است؛ این تعرفه‌ها برای کلیه ساعات شبانه روز برای محاسبه کارکرد همه مشترکین اعمال می‌شود.

جدول آبونمان ماهیانه هر خط تلفن ثابت
در همین حال کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در این مصوبه مبلغ آبونمان ماهیانه خطوط تلفن ثابت را بر مبنای منطقه و شهر مشترکان و نیز میزان کارکرد ماهیانه آنها تعیین کرده است.


این آبونمان برای اعمال در سال ۹۳ و به صورت ماهیانه درنظر گرفته شده بود که پس از اجرای طرح یکسان سازی در سطح هر استان و از آغاز اولین دوره صورتحساب پس از اجرای طرح مذکور محاسبه شده و آبونمان قابل دریافت از مشترکین تلفن ثابت، مجموع آبونمان ثابت و متغیر است.
کد مطلب: 35769
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
خدایا این مخابرات چی از جون مردم میخواد....

اقا بیا منو بخور شاید سیر شدی.

بسه دیگه.نباید که برای ساخت فلان تجهیزات....بوق از مردم بودجشو تامین کنند اون بوق ها...