۱
۰
plusresetminus
شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۱

معاون قرارگاه خاتم‌: نظام حاکم بر فضای مجازی را تغییر می‌دهیم

ایتنا- «ورود فضای مجازی به زندگی شخصی تک تک مردم باعث شده که با مقوله‌ای به نام استکبار مجازی مواجه باشیم.»


معاون فضای‌ مجازی قرارگاه خاتم‌الاوصیاء گفت: خیلی‌ها معتقدند که در برخورد با اینترنت دو راهکار بیشتر وجود ندارد، یا اینکه کلا آن را کنار بگذاریم یا اینکه تمامی مباحثی که هست را قبول کنیم، اما ما معتقدیم که راه حل سومی نیز وجود دارد و آن این است که نظام و نظم حاکم بر فضای مجازی را تغییر دهیم و این کاری است که از انقلاب اسلامی بر می‌آید.

به گزارش ایتنا از ایسنا، مهدی صرامی در همایش فرصت‌ها و چالش‌های گفتمان انقلاب اسلامی در کرمانشاه اظهار کرد: امروزه در سطح دنیا شاهد آن هستیم که نوع جدیدی از زندگی در دل فضای مجازی ایجاد شده است، بنابراین پرداختن به موضوعات حوزه فضای مجازی برای هر دولت و ملتی باید در اولویت باشد.

وی ادامه داد: امروزه برای دنیای غرب رسانه همچون انجیل است و سندیت عجیبی برای آنها دارد و همچنین سطح تاثیرگذاری‌اش نیز در میان جوامع خود بسیار شگفت‌انگیز است.
صرامی تصریح کرد: زندگی در فضای مجازی امروزه به زندگی دوم مردم تبدیل شده است، لذا این موضوع بسیار حائز اهمیتی است که باید به آن به صورت ویژه پرداخته شود.

ورود فضای مجازی به زندگی شخصی تک تک مردم باعث شده که با مقوله‌ای به نام استکبار مجازی مواجه باشیم.

وی یادآور شد: امروزه کل اطلاعات اینترنتی دنیا در دست آمریکاست و به نوعی مدیریت آن در اختیار این کشور است و در واقع آنها از این فرآیند استعمار اطلاعاتی را دنبال می‌کنند.
صرامی افزود: انقلاب اسلامی که توانسته در تمامی عرصه‌ها ورودی پیدا کند و همواره موفق باشد باید در این عرصه فضای مجازی نیز ورود پیدا کند.

صرامی گفت: در فضای مجازی موجود در دنیا سه لایه وجود دارد؛ دسترسی، مدیریت و حاکمیت که ما همیشه لایه اول و نهایتا لایه دوم را می‌بینیم و همیشه از لایه سوم که لایه حاکمیت است به سادگی می‌گذریم اما غافل از آنکه اصلی ترین موضوع در لایه حاکمیت اینترنت است.

وظیفه ما این است که در ابتدا شناخت کافی نسبت به لایه‌های اینترنت پیدا کرده و در ادامه برای تغییر این لایه‌ها گام برداریم.

معاون فضای مجازی قرارگاه خاتم الاوصیاء با اشاره به تاثیرات منفی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک گفت: سال گذشته در قالب یک بررسی که صورت گرفت نشان داد از ۱۰۰ پرونده مربوط به دادگاه خانواده، ریشه اختلافات ۶۰ خانواده به مسائل فضای مجازی و فیس‌بوک بر می‌گردد و ما در این باره نمی‌توانیم هیچ اقدامی علیه مدیریت فیس‌بوک انجام دهیم و این خود نوعی از کاپیتولاسیون نانوشته است.
صرامی تاکید کرد: مدل درست استفاده از اینترنت، راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات در داخل کشور است؛ یعنی اطلاعات کشور در داخل کشور بچرخد، اما متاسفانه در این زمینه کوتاهی می‌شود.
 
کد مطلب: 35693
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
فقط اینترنت بین المللی نه کره شمالی....
دشمنان اینترنت منتظر نسل های جدید اینترنت باشن :))))))
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است