۰
plusresetminus
شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۶

آمازون ارزش مرکز پردازش ابری خود را پنج میلیارد دلار اعلام کرد

ایتنا - مرکز AWS در فصل نخست سال جاری موفق شد ارزش فروش خالص خدمات خود را به 1.566 میلیارد دلار برساند.
آمازون ارزش مرکز پردازش ابری خود را پنج میلیارد دلار اعلام کرد


شرکت آمازون سرانجام برای نخستین بار برخی اعداد و ارقام در مورد مرکز ارائه خدمات پردازش ابری خود اعلام کرد و همان طور که از قبل هم پیش‌بینی می‌شد، در گزارش‌های مالی گفته شد که این بخش بسیار پرسود و پردرآمد است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از پی‌سی‌ورلد، مرکز Amazon Web Services که البته با نام AWS هم شناخته می‌شود در فصل نخست سال جاری موفق شد ارزش فروش خالص خدمات خود را به ۱.۵۶۶ میلیارد دلار برساند که این رقم نسبت به درآمد ۱.۰۵ آن در مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد بیشتر بود.

برای سه ماه نخست سال ۲۰۱۵ میلادی AWS توانست سود خالص ۲۶۵ میلیون دلاری را از آن خود کند که این رقم هم نسبت به سود ۲۴۵ میلیون دلاری مدت مشابه سال قبل رشد قابل ملاحظه‌ای را نشان داد.

مرکز ارائه خدمات پردازش ابری AWS یک کسب و کار ۵ میلیارد دلاری است که به سرعت بر دامنه فعالیت‌های خود می‌افزاید و به گفته «جِف بیزاس» مدیرعامل شرکت آمازون، در آینده نزدیک می‌توان شاهد رشد قابل ملاحظه ارزش این مرکز بود.

او در صحبت‌های خود اعلام کرد که گروه توسعه دهنده خدمات ابری آمازون یک نمونه عینی از فعالیت‌هایی است که این شرکت در جریان رسیدن به اهداف خود انجام می‌دهد.


مرکز AWS هم‌اکنون حدود ۷ درصد از مجموع درآمدهای شرکت آمازون را به خود اختصاص داده است. به طور کلی در فصل نخست سال ۲۰۱۵ میلادی که در تاریخ ۳۱ مارس به پایان رسید، فروش خالص محصولات آمازون در مجموع ۲۲.۷ میلیارد دلار محاسبه شد که این رقم از ۱۹.۷ دلار اعلام شده برای مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد بیشتر بود.

البته این شرکت در همین دوره زمانی ضرر خالص ۵۷ میلیارد دلاری را تجربه کرد و این رقم از ضرر ۱۰۸ میلیارد دلاری آنها در فصل نخست سال ۲۰۱۴ میلادی کمتر بود.

لازم به ذکر است مرکز ارائه خدمات پردازش ابری AWS هم‌اکنون وارد ۹ سالگی خود شده است و این نخستین باری بود که شرکت آمازون گزارش مالی در مورد آن منتشر کرد.
 
کد مطلب: 35686
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای