۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۶

پشتیبانی از گوگل کروم برای ویندوز XP متوقف می شود

ایتنا- با توقف پشتیبانی IE برای کاربران ویندوز XP استفاده از مرورگرهای کروم، موزیلا فایرفاکس و اپرا تنها راه برای کاهش مخاطرات بوده است.
پشتیبانی از گوگل کروم برای ویندوز XP متوقف می شود


شرکت گوگل اعلام کرد که تنها تا آخر سال از گوگل کروم برای ویندوز XP پشتیبانی خواهد کرد.


به گزارش ایتنا از مهر، Mark Larson، یکی از مهندسین گوگل اظهار داشت: به روزرسانی و اصلاحیه‌های کروم بر روی ویندوز XP تنها تا آخر سال ۲۰۱۵ منتشر می‌شود.

Larson حدود دو سال پیش اعلام کرده بود که پشتیبانی از کروم برای سیستم‌عامل هفت ساله مایکروسافت را تنها تا آخر سال ۲۰۱۵ ادامه می‌دهد.

Larson درباره تصمیم ادامه پشتیبانی از کروم بر روی ویندوز XP گفت: می‌دانیم که افراد به راحتی از سیستم‌عامل جدید استقبال نمی‌کنند.

در حال حاضر میلیون‌ها کاربر وجود دارد که به طور روزانه از ویندوز XP استفاده می‌کنند و تصمیم ما بر این بود که این افراد بتوانند از مرورگر به روز شده بر روی سیستم‌عامل قدیمی خود استفاده کنند.

به دلیل توقف پشتیبانی مایکروسافت از مرورگر اینترنت اکسپلورر - IE - برای ویندوز XP از ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۴، متخصصان امنیتی به کاربران این سیستم‌عامل توصیه کرده بودند که از مرورگر دیگری استفاده کنند؛ با توقف پشتیبانی IE برای کاربران ویندوز XP استفاده از مرورگرهای کروم، موزیلا فایرفاکس و اپرا تنها راه برای کاهش مخاطرات بوده است.

مطابق با یافته‌های Web metrics سازنده برنامه‌های کاربردی شبکه، تقریبا ۱۸.۵ درصد از تمامی رایانه‌های ویندوز از XP استفاده می‌کنند.
کد مطلب: 35681
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم