۰
plusresetminus
پنجشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۹

ابداع فناوری ارتباطی خودرو توسط اچ‌تی‌سی

ایتنا- شرکت اچ‌تی‌سی یک اختراع ویژه را به ثبت رسانده است که در حقیقت موجب ایجاد یک شبکه ارتباطی بی‌سیم منحصر به فرد در داخل خودرو شده و امکانات جدیدی را به ماشین‌ها خواهد افزود.
ابداع فناوری ارتباطی خودرو توسط اچ‌تی‌سی


شرکت اچ‌تی‌سی یک اختراع ویژه را به ثبت رسانده است که در حقیقت موجب ایجاد یک شبکه ارتباطی بی‌سیم منحصر به فرد در داخل خودرو شده و امکانات جدیدی را به ماشین‌ها خواهد افزود.


به گزارش ایتنا از رایورز از Digitimes، این فناوری که توسط این غول تایوانی به ثبت رسیده‌ است در حقیقت Think+ Touch OBU نام دارد و اچ‌تی‌سی با تلاش برای پیاده‌سازی قطعی آن در خودروها می‌تواند موجب ایجاد امکانات امنیتی، بهبود شرایط رانندگی، کنترل خودرو در شرایط دشوار و... را برای رانندگان به ارمغان بیاورد.


ساختار Think+ Touch OBU شامل استفاده همزمان از شبکه‌های بی‌سیم متعدد است که این شبکه‌ها شامل استفاده از بلوتوث، سیستم موقعیت‌یاب جهانی یا همان جی‌پی‌اس و حسگرهای متعددی خواهد بود که برای نمونه از میان این حسگرها می‌توان به حسگر میزان فشار باد موجود در لاستیک‌ها اشاره کرد که می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی میزان مصرف سوخت، ایستایی و کنترل‌پذیری ماشین داشته باشد.

این سیستم به واسطه یک هسته مرکزی کنترل خواهد شد که این هسته مرکزی توسط اچ‌تی‌سی، اندروید در گرفته شده است و نسخه ۴.۴ این سیستم عامل در پروژه Think+ Touch OBU به کار گرفته خواهد شد تا کاربران بتوانند از مکانات جانبی متعدد این سیستم‌عامل نیز در قالب این طرح استفاده کنند.

شایان ذکر است که این پروژه در سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد ولی احتمال عرضه آن در نیمه نخست سال ۲۰۱۵ اندکی غیرمعقول به‌نظر می‌رسد.
 
کد مطلب: 35660
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است