۰
plusresetminus
شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۵

ادعای فیس بوک: ردگیری افراد غیرکاربر به خاطر نقص فنی بود

ایتنا-فیس بوک از کوکی‌های مرورگرهای کاربران برای ردگیری آنها و بررسی تاریخچه استفاده آنها از اینترنت بهره گرفته است.
ادعای فیس بوک: ردگیری افراد غیرکاربر به خاطر نقص فنی بود


اگر شما هرگز به سایت فیس‌بوک سرنزده باشید باز هم ممکن است که این شبکه اجتماعی اطلاعات مربوط به عادات کاربری شما را جمع آوری کرده باشد.


به گزارش ایتنا از فارس، بررسی‌های کمیسیون حریم شخصی بلژیک نشان می‌دهد که فیس بوک از کوکی‌های مرورگرهای کاربران برای ردگیری آنها و بررسی تاریخچه استفاده آنها از اینترنت بهره گرفته است.

با توجه به گستردگی دامنه استفاده از فیس‌بوک و انتشار لینک‌های بسیاری از سایت‌ها در آن بسیاری از کاربران در معرض نقض حریم شخصیشان توسط فیس بوک قرار گرفته‌اند.

همچنین بیش از ۱۳ میلیون وب سایت دکمه لایک فیس‌بوک را صفحات مختلف خود مورد استفاده قرار داده‌اند که این امر دسترسی فیس‌بوک به کاربران آنها را ممکن می‌کند.

همچنین استفاده از پلاگین‌های اجتماعی برای افزودن کوکی‌ها به مرورگرهای کاربرانی که از فیس‌بوک استفاده نمی‌کنند نیز مشکل جدی دیگری است که به معنای نقض قوانین حقوق مالکیت معنوی در بسیاری از کشورهاست.

با تشدید جو منفی نسبت به فیس‌بوک، ریچارد آلن معاون اروپایی این شرکت مدعی شده که ردگیری کاربران ناخواسته بوده و علت آن یک نقص فنی در فیس‌بوک بوده که موجب شده اطلاعات برخی کاربران اینترنت که عضو فیس بوک نبوده‌اند هم ردگیری شود.

وی افزوده که این کار به طور عمدی صورت نگرفته و قرار است مشکل مذکور برطرف شود.

در عین حال رسیدگی مستقل به موضوع توسط نهادهای رگولاتوری در کشورهای مختلف در جریان است.
کد مطلب: 35438
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام