۳
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۸

استخدام مبتلایان به اوتیسم در مایکروسافت

ایتنا- مایکروسافت به منظور حمایت از مبتلایان به بیماری اوتیسم از استخدام این افراد خبر داد.
استخدام مبتلایان به اوتیسم در مایکروسافت


مایکروسافت، یکی از بزرگترین و مشهورترین شرکت‌های فناوری دنیا در خبری اعلام کرد که قصد استخدام مبتلایان به بیماری اوتیسم را در این کمپانی دارد.


به گزارش ایتنا از مهر، اوتیسم، یکی از بیماری‌هایی است که سالانه قربانیان بسیاری را به خود اختصاص می‌دهد.

اوتیسم بر ارتباط مبتلایان با سایرین تاثیر می‌گذارد. این بیماری تاکنون درمان قطعی نداشته اما با تشخیص به موقع آن می‌توان مانع از پیشرفت‌های این بیماری شد.

عمده مشکل مبتلایان را می‌توان در عدم برقراری ارتباط با سایرین، عدم شرکت در بازی‌های کودکانه ، پرخاشگری، حرکات غیر معمول دست و پا و ... دانست.

اما از سوی دیگر، مبتلایان به اوتیسم در زمان بزرگسالی با مشکلات متعددی مانند یافتن شغل مناسب روبرو هستند و اکنون مایکروسافت در خبری اعلام کرده که قصد آغاز پروژه‌ای برای استخدام مبتلایان به اوتیسم را دارد.

این طرح مایکروسافت در حالی مطرح می‌شود که« Mary Ellen Smith » معاون رئیس اجرایی مایکروسافت فرزند ۴ ساله مبتلا به اوتیسم دارد در نتیجه وی مشکلات بیماران مبتلا به اوتیسم را به خوبی درک می‌کند.

وی در مصاحبه‌ای گفت: « افراد مبتلا به اوتیسم از توانایی‌های متفاوتی برخوردارند که ما از این قابلیت‌ها در مایکروسافت استقبال می‌کنیم.

برخی از مبتلایان از حافظه بالا، حل مسائل دشوار، ارائه راه حل‌های متفاوت در مسائل پیچیده نرم‌افزاری، ریاضی و ... را برخوردار هستند که ما در شعب مختلف مایکروسافت در کشورهای مختلف از این قابلیت استفاده خواهیم کرد.»
کد مطلب: 35402
نام شما
آدرس ايميل شما


reza
feedback
Iran, Islamic Republic of
چه ایده جالبی
باز هم صد آفرین به مایکروسافت
feedback
Iran, Islamic Republic of
برو استخدام شو
feedback
Canada
البته ایده نیست یک طرح حمایتی هست
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام