۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۴

Gmail به مدت دو و نیم ساعت از دسترس خارج شد

ایتنا - مشکل مذکور ین نکته را به اوپراتورهای ارایه دهنده خدمات آنلاین یادآوری کرد که دقت بیشتری روی مجوزهای دیجیتالی و تاریخ انقضای آنها داشته باشند.
Gmail به مدت دو و نیم ساعت از دسترس خارج شد


گوگل فراموش کرد یکی از مجوزهای TLS خود را به‌روز کند و همین امر موجب شد شنبه هفته جاری کاربرانی که از طریق ابزارهای کاربردی مختلف وارد سرویس پست الکترونیکی Gmail می‌شوند، به حساب کاربری خود دسترسی نداشته باشند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از کامپیوترورلد، مشکل مذکور پس از گذشت چند ساعت برطرف شد، ‌اما این نکته را به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات آنلاین یادآوری کرد که دقت بیشتری روی مجوزهای دیجیتالی و تاریخ انقضای آنها داشته باشند و برای جلوگیری از مشکلات این چنینی، برنامه‌های گسترده‌تری را به کار بگیرند.

برخی کاربران روی توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی گزارش دادند زمانی که قصد داشتند از آدرس smtp.gmail.com پست الکترونیکی ارسال کنند،‌ دیگر کلاینت‌های ایمیلی از جمله Outlook مایکروسافت و OS X Mail اپل با پیغام خطا مواجه شدند.

به نظر می‌رسد که این اختلال به دنبال منقضی شدن مجوز سرور SMTP صورت نگرفته است. اما برخی منابع توضیح دادند که بروز برخی اختلالات در سیستم Internet Certificate Authority G2 گوگل مشکل مذکور را به وجود آورده است.

 

زمانی که اعتبار مجوزهای SSL/TLS توسط نرم‌افزارهای مربوطه تایید می‌شود، تمام مجوزهای زیرمجموعه و مرتبط نیز به صورت خودکار مورد تایید قرار می‌گیرند.

در این مورد مجوز smtp.gmail.com صادر شده از طرف سیستم Internet Authority G2 گوگل که به صورت مستقیم با مجوز GeoTrust Global CA هم در ارتباط است، تایید نشد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبلاگ رسمی Gmail، حدود دو و نیم ساعت طول کشید تا گوگل اختلال را که برای میلیون کاربر مشکل‌آفرینی کرد، برطرف کند.
 
کد مطلب: 35364
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام