۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱

چه سیم‌کارت‌هایی در دست مردم است؟

ایتنا- در حدود نیمی از سیم‌کارت‌های واگذار شده در سطح کشور غیرفعال می‌باشند.
چه سیم‌کارت‌هایی در دست مردم است؟


مروری بر آمارهای رسمی گویای آن است که همچنان حدود نیمی از سیم‌کارت‌های واگذار شده کشور حالت غیرفعال دارند و در این میان بیش از سه میلیون سیم‌کارت دائمی همراه اول نیز حالت فعال نشده دارند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، براساس آماری که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده تا پایان شهریورماه ۱۳۹۳ از لحاظ خطوط واگذار شده بیشترین واگذاری مربوط به ایرانسل بوده اما از لحاظ سیم‌کارت‌های فعال، شرکت ارتباطات سیار یا همراه اول آمار بالاتری را به خود اختصاص داده و در این میان اپراتور تازه‌کاری مانند رایتل سهم اندکی از بازار را در اختیار دارد.

طبق آمارهای اعلام شده تا پایان شهریورماه سال گذشته شرکت ارتباطات سیار بالغ بر ۵۹ میلیون و ۲۲۹ هزار سیم‌کارت واگذار کرده که از میان این سیم‌کارت‌ها حدود ۳۸ میلیون و ۷۰۳ هزار سیم‌کارت در حالت فعال به سر می‌برند و مابقی آنها فعال نیستند.

اما اپراتور دوم یا ایرانسل در بازار بیش از ۶۷ میلیون و ۹۲۳ هزار سیم‌کارت واگذار کرده که از میان این سیم‌کارت‌های واگذار شده ۲۶ میلیون و ۳۷۵ هزار سیم‌کارت در حالت فعال قرار دارد.

رایتل نیز تا پایان این بازه زمانی، دو میلیون و ۴۶۵ هزار سیم‌کارت واگذار کرده که البته از میان سیم‌کارت‌های واگذار شده اپراتور سوم هم یک میلیون و ۷۲۶ هزار سیم‌کارت به حالت فعال درآمده‌اند.

براساس این آمارها اگر درصد سیم‌کارت‌های فعال اپراتورها را در نظر بگیریم در حال حاضر ۵۸.۹۴ درصد سهم بازار همراه به اپراتور اول یا همراه اول می‌رسد و ۳۹.۴۸ درصد نیز به مشترکان ایرانسل تعلق دارد. در این میان ۲.۵۸ درصد هم به مشترکان رایتل مربوط می‌شود.

سهم بازار از سیم کارتهای دائمی و اعتباری

اما در میان سیم‌کارت‌های همراه اول تعداد سیم‌کارت‌های واگذار شده دائمی ۱۷ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۵۲۴ سیم‌کارت است که در برابر آن ۴۲ میلیون و ۵۳ هزار و ۵۷۴ سیم‌کارت اعتباری نیز از سوی این اپراتور واگذار شده است.

همچنین در بین سیم کارت‌های دائمی همراه اول تا تاریخ اعلام شده بیش از ۱۴/۲ میلیون آنها به حالت فعال درآمده و از سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول نیز ۲۴/۴ میلیون آنها فعال هستند.

این آمار در اپراتور دوم نیز بدین گونه است که تعداد سیم ‌کارت‌های واگذار شده دائمی ایرانسل ۹۰۵ هزار و ۲۰۷ سیم‌کارت بوده و بیش از ۹۰ درصد سهم بازار این اپراتور به سیم‌کارت‌های اعتباری اختصاص یافته است.

براین اساس تاکنون تعداد سیم‌کارت‌های واگذار شده اعتباری ایرانسل ۶۷ میلیون و ۱۷ هزار و ۸۳۱ سیم‌کارت بوده که در مجموع از میان این سیم کارت‌ها ۲۶/۳ میلیون از آنها به حالت فعال درآمده‌اند.

اپراتور سوم نیز به تفکیک نوع سیم‌کارت ۱۱۰ هزار و ۹۵۲ شماره دائمی واگذار کرده و دو میلیون و ۳۳ هزار و ۶۴۶ خط اعتباری و ۳۲۱ هزار و ۱۴۹ سیم‌کارت دیتا در بازار عرضه کرده است.
کد مطلب: 35334
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای