d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - 3 مرحله احراز هویت مشترکان موبایل
۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۹

3 مرحله احراز هویت مشترکان موبایل

سیم‌کارت‌ مالکان دارای بیش از 10 سیم قطع می‌شود
ایتنا-نگرانی‌هایی بابت سوءاستفاده‌های احتمالی از کارت‌های ملی افراد و ثبت سیم‌کارت در سال‌های قبل وجود دارد.
3 مرحله احراز هویت مشترکان موبایل


معاون رگولاتوری گفت: پس از قطع تمام سیم‌کارت‌های بی هویت، از ۲۳ فروردین مشترکان می‌توانند مطلع شوند که دقیقا چه تعداد سیم کارت به نام آنها ثبت شده و سپس با قطع سیم‌کارت‌های بیش از ۱۰ عدد به نام یک کد ملی احراز هویت مشترکان موبایل کامل می‌شود.


به گزارش ایتنا از فارس، غلامرضا داداش‌زاده از طراحی سامانه برای اطلاع مشترکان از تعداد سیم کارت‌های ثبت شده به نام آنها خبر داد و گفت: نگرانی‌هایی بابت سوءاستفاده‌های احتمالی از کارت‌های ملی افراد و ثبت سیم‌کارت در سال‌های قبل وجود دارد که هدف از راه‌اندازی این سامانه این است که به افراد اجازه می‌دهد با وارد کردن کد ملی از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نام او ثبت شده مطلع شود.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: این روش نیازمند تامین امنیت کامل است و با توجه به اینکه فعلا مشکلاتی درباره امنیت مشترکان در این سامانه وجود دارد و در نتیجه هنوز با اپراتورها به جمع‌بندی نرسیده‌ایم؛ فعلا راه حل کوتاه مدتی را انتخاب کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در این راه‌حل فعلی که از ۲۳ فروردین آغاز می‌شود و در حال حاضر امنیت بیشتری دارد، امکان اعلام اینکه دقیقا چه تعداد سیم کارت به نام هر فرد است از سوی اپراتورها وجود دارد.

داداش‌زاده تصریح کرد: پس از اجرای این مرحله، قطع سیم‌کارت مالکانی که بیش از ۱۰ سیم‌کارت دارند آغاز خواهد شد و با اجرای این کار احراز هویت کامل می‌شود.

معاون رگولاتوری یادآور شد: سیم‌کارت‌هایی که از ۸ فروردین ۹۴ به دلیل عدم ارسال کد ملی قطع شدند، مالکان آنها برای وصل مجدد باید به دفاتر امور مشترکان مراجعه کنند.

درباره افرادی که تا این تاریخ کد ملی خود را ارسال نکرده بودند محرز شده که سیم‌کارت به اسم خودشان نبوده است.
کد مطلب: 35327
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
چرا !
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام