کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

درآمد 10.7 میلیارد تومانی دولت از پیامک‌های همراه اول در نوروز

خبرگزاری ايسنا , 16 فروردين 1394 ساعت 10:48

ایتنا- پیامک‌های نوروزی برای اپراتور همراه اول و دولت سود زیادی به همراه داشت.
همراه اولی‌ها طی۲۴ ساعت آغازین تعطیلات نوروزی، با ارسال یک میلیارد و ۱۶۳ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۹۵۹ پیامک، به استقبال سال نو رفتند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: طی تعطیلات نوروزی(۲۹اسفندماه ۹۳ تا پایان ۱۴ فروردین ماه ۹۴) بیش از ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون پیامک در شبکه همراه اول ارسال شده است.

بر اساس این گزارش، طی ۱۵ روز تعطیلات نوروزی، در شبکه اپراتور اول تلفن همراه کشور، ۱۰ میلیارد و ۷۹۴ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۶۰۸ پیامک ارسال شده است.

نکته دیگر آنکه بنا بر مصوبه مجلس شورای اسلامی اپراتورهای کشور موظف شده‌اند که از ابتدای سال جاری به ازای ارسال هر پیامک مبلغی معادل ۱۰ ریال از کاربران کسر کرده و آن را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کشور واریز کنند.

بر همین اساس می‌توان نتیجه گرفت در بازه زمانی ۱۵ روزه نوروز امسال درآمد ۱۰.۷ میلیارد تومانی برای واریز به خزانه‌داری حاصل شده است.

همراه اول در طرح نوروزی امسال که از یکم فروردین تا پایان ۱۳ فروردین ماه اجرا شد، برای تمامی مشترکین خود به قید قرعه،۵ مبلغ «یک هزار تومانی»، «۲ هزار تومانی»، «۵ هزار تومانی»، «۱۰ هزار تومانی» و «۵۰ هزار تومانی» اعتبار هدیه در نظر گرفته بود.


کد مطلب: 35324

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/35324/درآمد-10-7-میلیارد-تومانی-دولت-پیامک-های-همراه-اول-نوروز

ايتنا
  https://www.itna.ir